Халеп и Вожняцки вече са 1/8-финалистки, На Ли отпадна

Финалистката от "Ролан Гарос" Симона Халеп (Румъния) и бившата номер 1 в света Каролин Вожняцки (Дания) преодоляха третия кръг на "Уимбълдън". Поставената под №2 На Ли (Китай) обаче отпадна. Китайката загуби в дълъг и оспорван мач от третия кръг от чехкинята Барбора Захлавова Стрицова с 6:7 (5), 6:7 (5).

Денят започна с ранен дъжд, но за радост на зрители и състезатели, мачовете се забавиха с не повече от 30 минути заради слънчевия следобед. Халеп, която отстъпи на финала в Париж на Мария Шарапова, се класира за третия кръг след победа с 6:3, 4:6, 6:4 над Леся Цуренко (Украйна). Вожняцки пък отива в 4-ия кръг с успеха си 6:3, 6:0 над Ана Конжух от Хърватия. За Халеп, която се намира в чудесна форма, това е първо преминаване в третия кръг на "Уимбълдън" при четвъртото й участие. Преди румънката напред се класира 22-ата в схемата Екатерина Макарова (Русия) с успех над Каролин Гарсия (Франция) с 7:5, 6:3. Конжух е на 189-о място в световната ранглиста и е дебютантка на "Уимбълдън". Тя успя да окаже съпротива само в първия сет, след като няколко пъти изпоти сериозно опитната си противничка с топки до мрежата. Тя се държеше до 3:3 в първия сет, след което Вожняцки взе 9 поредни гейма.

Втори кръг, мъже:
Сантяго Хиралдо (Колумбия) - №30 Марсел Гранойерс (Испания) 4:6, 7:6 (2), 1:6, 6:1, 7:5
№19 Фелисиано Лопес (Испания) - Анте Павич (Хърватия) 6:4, 7:6 (4), 7:5