Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Федерер отнесе съперник за 81 минути

Носителят на седем титли от Откритото първенство на Великобритания Роджър Федерер записа поредната си победа в "Ол Ингланд Клъб". 32-годишният швейцарец се класира за 1/8-финалите на "Уимбълдън", след като надделя 6:3, 6:1, 6:3 срещу Сантяго Хиралдо (Колумбия). Двубоят се игра на покрития с подвижен покрив централен корт, тъй като в Лондон цял ден вали. Така световният номер 4 си осигури сблъсък в следващата фаза с победителя от срещата между 15-ия в схемата Иржи Янович (Полша) и 23-ия поставен Томи Робредо (Испания).

Федерер започна силно днешния мач и реализира ранен пробив за 2:0. До края на частта опитният швейцарец взимаше без проблеми сервис геймовете си и така след половин час игра поведе в сетовете. Във втората част носителят на рекордните 17 трофея от Големия шлем бе още по-убедителен. Федерер взе две от подаванията на 26-годишния си опонент - за 1:0 и 3:0, и в крайна сметка му даде само гейм в този сет - 6:1. Заемащият 35-ата позиция в световната ранглиста Хиралдо се опитваше да бъде раностоен на Маестрото от Базел, но задачата му бе наистина трудна. Федерер имаше брейкпойнт при 2:1 в третия сет, но не се възползва. След това в седмия гейм колумбиецът имаше две точки за пробив, но съперникът му ги отрази с помощта на чудесния си сервис. Решаващият пробив в сета дойде за 5:3, след което Федерер взе на нула последвалото си подаване и така стигна до успеха в мача след едва 81 минути игра.

Това бе втори официален сблъсък между световния номер 4 и Хиралдо и втора победа за Федерер. Предишната среща между двамата бе на US Open през 2011 година, когато швейцарецът спечели с 6:4, 6:3, 6:2.