Мъри безпощаден по пътя към 1/8-финалите, Чилич елиминира Бердих

Носителят на трофея Анди Мъри се наложи с 6:2, 6:3, 6:2 над испанеца Роберто Баутиста за малко над 90 минути в мач от третия кръг на "Уимбълдън"  Шотландецът ще играе и през втората седмица, а при победа над Кевин Андерсън на осминафиналите, той може да срещне поставения под номер 11 в схемата Григор Димитров. Мъри се нуждаеше от четири мачболи, преди да отстрани Баутиста, който се подхлъзна и падна за последната точка. Шотландецът пък демонстрира перфектна форма и допусна само един пробив.

"Хубаво е да продължиш към втората седмица в три сета. Баутиста е най-добрият играч, който срещнах до момента, а това беше предизвикателство за мен. Аз обаче бях съсредоточен и спечелих. Седмицата беше добра и сега имам почивка, но и без друго съм добре подготвен физически. Рано или късно обаче способностите ми ще бъдат тествани и аз очаквам това", каза Мъри.

По-рано днес Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си на осминафиналите на "Уимбълдън", след като отстрани украинеца Александър Долгополов с резултат 6:7 (3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1. Българинът ще срещне Анди Мъри на четвъртфиналите, ако спечели срещу аржентинеца Леонардо Майер. Шотландецът пък трябва да победи Кевин Андерсън.

Междувременно, шампионът от 2002 година Лейтън Хюит загуби в пет сета доиграването на мача си от втория кръг с миналогодишния полуфиналист Йержи Янович. Полякът надви австралиеца със 7:5, 6:4, 6:7 (7), 4:6, 6:3.

Хърватинът Марин Чилич пък срази в три сета финалиста от 2010 година Томаш Бердих (Чехия) със 7:6 (5), 6:4, 7:6 (6).