Успешно представяне на канадците в Лондон

Поставеният под номер 8 в основната схема Милош Раонич преодоля третия кръг на Откритото първенство на Великобритания след успех в три сета срещу Лукаш Кубот (Полша) - 7:6(2), 7:6(4), 6:2. Така Раонич става първият канадец в "Оупън ерата", който достига до 1/8-финалите на "Уимбълдън" след Даниел Нестор през 1999 г.  23-годишният тенисист остави в статистиката впечатляващите 30 аса и стигна до победата след час и 46 минути игра.

Междувременно третия кръг прескочи още една кандадска надежда, но при дамите. Южени Бушар отстрани германката Андреа Петкович с 6:3, 6:4 след час и 31 минути. Поставената под номер 13 в основната схема Бушар реализира пет от осемте си възможности за пробив в двубоя. Следващата съперничка на канадаката ще бъде Ализе Корне (Франция), която сензационно победи световната номер 1 Серина Уилямс (САЩ).

Без проблеми за 1/8-финалите в Лондон се класира и 3-ата в схемата Симона Халеп (Румъния), която даде общо пет гейма на Белинда Бенчич (Швейцария). Сблъсъкът продължи 66 минути, а финалистката от тазгодишния "Ролан Гарос" очаква в следващата фаза представителката на Казахстан Зарина Дияс. Тя, от своя страна, надделя със 7:6(1), 3:6, 6:3 срещу Вера Звонарьова (Русия). Неделя е почивен ден на "Уимбълдън" и мачове не се провеждат.

Както е известно, голяма част от двубоите вчера бяха отложени заради дъжд. Ето резултатите от тези, които все пак се изиграха.

(8)Милош Раонич - Лукаш Кубот 7:6(2), 7:6(4), 6:2
(13)Южени Бушар - (20)Андреа Петкович 6:3, 6:3
(3)Симона Халеп - Белинда Бенчич 6:4, 6:1
Зарина Дияс - Вера Звонарьова 7:6(1), 3:6, 6:3
Анжелик Кербер - Кирстен Флипкенс 3:6, 6:3, 6:2
Ник Киргиос - Иржи Весели 3:6, 6:3, 7:5, 6:2
(23)Томи Робредо - (15)Йержи Янович 6:2, 6:4, 6:7(5), 4:6, 6:3