Ферер чака Надал на 1/4-финалите в Париж

Испанският тенисист Давид Ферер се класира за 1/4-финалите на "Ролан Гарос", след като победи южноафриканеца Кевин Андерсон с 6:3, 6:3, 6:7(5), 6:1 в четвъртия кръг на надпреварата. Сега той чака да приключи срещата между Рафаел Надал и сърбина Душан Лайович, които играят в момента, за да види дали за място сред последните четири ще спори със сънародника си в повторение на миналогодишния финал.

Ферер започна мача с пробив, но вместо да го затвърди, допусна моментално връщане и резултатът бе изравнен. Все пак в третия гейм той отново имаше брейкпойнт и след като Андерсон изпрати топката в аут, испанецът поведе с 2:1. Южноафриканецът имаше добра възможност пак да изравни, но пропусна шанса си при 30:40, а миналогодишният финалист спечели три поредни точки и увеличи преднината си. Той съумя да я запази и дори успя да затвори сета с нов пробив след двойна грешка на опонента му.

Във втората част Ферер успя да се възползва от колебливото подаване на Андерсон в петия гейм и след като не даде никакъв шанс на съперника си за нещо повече, той направи сетовете 2:0 в негова полза.

В третия сет високият южноафриканец първи направи пробив в четвъртия гейм, но не можа да го затвърди и Ферер го върна веднага. От тук до края подаващите печелеха своите сервиси и така се стигна до тайбрек. В него Андерсон първи направи минибрейк за 4:3, но испанецът съумя да го върне почти веднага, след като при дълго разиграване стигна до изключително трудна топка, но направи уинър от форхенд по диагонала. Веднага след това обаче последва нов минипробив за поставения под номер 19 южноафриканец, с който той стигна до два сетбола. Ферер спаси първия, но при следващото разиграване изпрати топката в мрежата и резултатът бе намален.

В четвъртия сет петият в света тотално доминираше на корта. Той спечели подаванията на опонента си във втория и четвъртия гейм и поведе набързо с 5:0. Андерсон намали на 5:1, но когато сервира за спечелване на мача, Ферер беше безпогрешен и сложи точка на срещата след 2 часа и 51 минути игра.

"Отново съм на 1/4-финал в Париж и съм много щастлив - каза испанецът след края на срещата. - Винаги опитвам да победя, когато играя срещу Рафа, въпреки че той има повече успехи в мачовете помежду ни. Ще дам най-доброто от себе си и се надявам да се получи хубав мач".