Джокович помете Цонга, следва сблъсък с Раонич

Световният №2 Новак Джокович помете френската надежда Жо-Вилфред Цонга на 1/8-финалите на "Ролан Гарос". 27-годишният сърбин разгроми поставения под №13 в схемата Цонга с 6:1, 6:4, 6:1 на централния корт на турнира от "Големия шлем" в Париж - "Филип Шатрие". Джокович, който през 2012 година игра финал във френската столица, а миналия сезон достигна до полуфиналите (и в двата случая загуби от Рафаел Надал), днес бе безпогрешен и се поздрави с 12-а победа от 17 мача срещу французина след само час и половина игра. Сега на "петлите" им остава да се надяват на бившия полуфиналист в турнира - атрактивния Гаел Монфис, да направи нещо значимо.

Джокович започна вихрено и поведе с 5:0 в първия сет преди съперникът му да вземе първия си гейм. След безпроблемната победа в първия сет Ноле сервираше и за втория при 5:2, но допусна пробив и Цонга намали на 4:5. Джокович обаче спечели следващото си подаване, а с това и втората част. В третия сет Цонга не успя да окаже никаква съпротива на Джокович и двубоят между двамата от 1/4-финалите на "Ролан Гарос" през 2012 година не се повтори. Тогава Ноле победи много трудно - в пет сета, като дори трябваше да спасява мачболи.

Днес Джокович направи 18 уинъра и също толкова непредизвикани грешки. Цонга пък записа 16 печеливши удара и 38 непредизвикани грешки.

На 1/4-финалите Джокович ще играе с поставения под №8 Милош Раонич. Канадецът надигра с 6:3, 6:3, 6:3 по-рано днес испанеца Марсел Гранойерс. Раонич създаде доста проблеми на Джокович в полуфиналния мач помежду им на "Мастърса" в Рим съвсем наскоро, където Ноле спечели с 6:7 (5), 7:6 (4), 6:3.