Рафа отвя сърбин по пътя към 1/4-финалите

Световният номер едно Рафаел Надал разби сръбския тенисист Душан Лайович с 6:1, 6:2, 6:1 в четвъртия кръг на "Ролан Гарос" и се класира за 1/4-финалите на турнира. Испанецът продължава напред в надпреварата без загубен сет, а за място напред ще се бори със сънародника си Давид Ферер в повторение на миналогодишния финал. През 2013 година Рафа спечели осмата си титла от Откритото първенство на Франция след победа с 3:0 сета.

Рафа тотално доминираше на корта и в самото начало набързо направи резултата 5:0. При следващото подаване на сърбина, световният номер едно загуби сетбол, но когато при 5:1 сервира за сета, поведе с 40:15 и реализира втората си възможност, като сложи точка на първата част след едва 31 минути игра.

Вторият сет започна по идентичен начин като първия. В първите четири гейма 8-кратният шампион не даде нито една точка на съперника си. Все пак Лайович успя да вземе две от подаванията си и дори имаше три брейкпойнта, когато Надал сервира за приключване на сета. Рафа обаче отрази всичките точки за пробив и макар и трудно удвои преднината си в сетовете.

Носителят на 13 титли от Големия шлем продължи в същия дух и след три пробива направи резултата 5:0. Вместо да сложи край на мача при свой сервис обаче, той направи няколко грешки и Лайович стигна до така желания пробив. Всичко обаче свърши още в следващия гейм, когато Рафа поведе с 40:0 и приключи срещата 1 час и 33 минути след нейното начало.

"Доволен съм от победата. В следващия кръг ще играя с Ферер и съм сигурен, че ще бъде трудно за мен, защото той е фантастичен тенисист. Мисля, че знам какво трябва да направя и какво да променя, за да стигна до крайния успех" - каза Надал след края на двубоя.