Мъри оцеля в трилъра с Колшрайбер

Шампионът от "Уимбълдън" Анди Мъри (Великобритания) спечели маратонския мач срещу №28 в схемата Филип Колшрайбер (Германия) в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Седмият поставен Мъри победи германския си съперник с 3:6, 6:3, 6:3, 4:6, 12:10 след 4:07 часа. Двубоят обаче беше доигран днес, след като при 7:7 в петия сет снощи беше прекъснат заради настъпилата тъмнина. Днес двамата играха още 40 минути преди Мъри да спечели с 12:10.

В четвъртия кръг Анди Мъри ще играе с Фернандо Вердаско (Испания).

В събота Мъри загуби пет поредни гейма в първия сет и това му костваше частта. Във втория сет обаче шотландецът осъществи два пробива и взе тази част, след което продължи да доминира на корта. Мъри спечели третия сет, поведе с 3:0 в четвъртия и победата изглеждаше близо. Колшрайбер обаче отказа да се предаде и изравни резултата в сетовете, а в петия драмата достигна връхната си точка. При 7:7 обаче мачът бе прекъснат и днес се доигра. При 9:8 Мъри пропусна мачбол при сервис на Колшрайбер, а при 9:9 германецът имаше брейкпойнт, но не успя да достигне до решаващ пробив. Това стори Мъри при 11:10 в своя полза и 27-годишният шотландец продължава напред.