Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Арсенал спря устремилия се към титлата Манчестър Сити (видео)

Тимът на Арсенал спря победния ход на Манчестър Сити в английската Висша лига с равенство 1:1 на "Емиратс" в Лондон. По този начин отборът на Арсен Венгер прекъсна победния ход от четири поредни успеха на "гражданите" в Премиър лийг. По този начин интригата за титлата в шампионата на Англия продължава да е напълно отворена и шест кръга преди края на сезона всички тимове от топ 4 - Челси, Ливърпул, Ман Сити и Арсенал имат шансове да грабнат отличието.

Гостите от Манчестър поведоха в резултата на "Емиратс" с попадение на Давид Силва в 18-ата минута. Испанският национал бе най-съобразителен пред голлинията на домакините и се разписа от непосредствена близост, след като преди това Един Джеко тресна гредата зад Шчесни с мощен удар.  Матийо Фламини обаче изравни в 53-ата минута на срещата. Френският национал реализира с първия точен удар във вратата на Джо Харт от началото на мача. До края на срещата и двата тима имаха възможност да вземат трите точки, но не стигнаха до победен гол.

Гостите от Манчестър стартираха експлозивно, подобно на други дербита, които спечелиха убедително и още в първата минута Пабло Сабалета се откъсна зад защитата на Арсенал, но вместо да пробва удара си, потърси комбинация и сгреши. Секунди по-късно пък много техничен удар на Хесус Навас прелетя на сантиметри от вратата на Войчех Шчесни. Посетепено домакините успяха да изнесат играта в противниковата половина, но точно в този момент получиха гол в собствената си врата. Арсенал - Ман Сити

"Гражданите" се възползваха от грешка при изнасянето на топката от страна на Арсенал, направиха отлична контраатака, което позволи на Един Джеко да стреля напълно непокрит в наказателното поле. Босненският национал не успя да се разпише с удара си, след като топката срещна гредата, но при добавката Давид Силва откри - 0:1.

След това попадение Арсенал опита да натисне и дори отбеляза изравнителен гол чрез Матийо Фламини, но попадението бе отменено правилно заради засада на френския национал. До края на първата част лоднончани продължиха да бъдат по-активният отбор, но не застрашиха сериозно вратата на Джо Харт.

Втората част започна с нова ситуация за гол в полза на Ман Сити. Пер Мертезакер опита да изчисти остро центриране пред вратата си, но прати топката към далечния ъгъл на Шчесни. За щастие и на двамата обаче тя премина встрани от вратата. След този момент обаче домакините заиграха далеч по-активно и в 53-ата минута стигнаха до изравняване.
Арсенал - Ман Сити
Лукас Подолски завърши многоходова атака на своя отбор с остро центриране към точката на дузпата, където Матийо Фламини очакваше подаването и с удар в далечния ъгъл не остав шансове на Джо Харт да спаси. Само минути по-късно домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, след като самият Подолски се озова на стрелкова позиция и добре пробва да прати топката между краката на Джо Харт, но английският национал по чудо спаси.

В следващите минути и гостите имаха за какво да съжаляват, след като Фернандиньо и Давид Силва отправиха топовни удари към вратата на "артилеристите", но в случая на бразилеца стражът на лондончани спаси, при удара на Силва се намеси защитник на Арсенал.

До края на мача мениджърът на гостите Мануел Пелегрини малко изненадващо предприе дефанзивни смени, включвайки в игра Хави Гарсия и Джеймс Милнър, с което демонстрира желание да прибере поне точка от визитата си в Лондон. Домакините пък нямаха нужната класа да стигнат до победен гол и така двата тима разделиха точките в най-важния мач от 32-ия кръг.

Ремито остава Манчестър Сити на трето място с 67 точки, но с възможност да излезе на върха при победа в отложения си мач със Саутхамптън. Арсенал пък е на четвърто място с 64, но все още мечтае за златните медали. При всички положения обаче финалът във Висшата лига ще бъде по-драматичен отвсякога.