Манчестър Сити наби "светците" и е на точка от върха (видео)

Един от фаворитите за титлата в английската Висша лига Манчестър Сити постигна категорична победа с 4:1 над Саутхамптън на своя "Етихад Стейдиъм" и по този начин се доближи само на една точка от лидера в Премиър лийг Ливърпул. Възпитаниците на Мануел Пелегрини се възползваха от грешки на вратря на гостите Пауло Казанига и сериозна съдийска неточност в 45-ата минута, за да стигнат до изразителната си победа. Туре Яя откри резултата от дузпа, но също от бялата точка Рики Ламбърт изравни. В продължението на редовното време обаче попадения на Самир Насри и Един Джеко решиха мача в полза на домакините. При първото от тях обаче имаше явна засада при атаката на "гражданите". Крайното 4:1 оформи резервата Стеван Йоветич десет минути преди края.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за домакините, които получиха възможността да изпълнят дузпа още в 3-ата минута на двубоя. Жозе Фонте вдигна изключително глупаво крака си, за да спъне Един Джеко в наказателното поле при наглед безобидна ситуация и съдията Крис Фой посочи правилно бялата точка. От нея Туре Яя заби хладнокръвно 18-ия си гол за сезона, за да открие резултата в полза на "гражданите".

След това попадение гостите изнесоха играта в половината на съперника и създадоха няколко ситуации за гол пред Джо Харт. Закономерно в 37-ата минута те изравниха, като техният гол също дойде от дузпа, след като Джак Корк бе съборен от Пабло Сабалета точно на границата на наказателното поле на домакините, но вътре в пеналтерията. Рики Ламбърт, който няма пропусната дузпа с екипа на "светците", продължи отличната си серия и изравни от бялата точка.

В добавеното време на първата част, което бе четири минути обаче дойде моментът, в който домакините решиха мача. Първо Самир Насри отбеляза за 2:1 в най-спорния момент в двубоя. Един Джеко изведе с пета Давид Силва зад защитата на гостите, но испанският национал бе в явна засада. Въпреки това съдиите не реагираха и Силва пусна топката успоредно на вратата, за да вкара Насри за 2:1. Само минута по-късно пък вратарят на Саутхамптън Пауло Казанига сгреши фатално и позволи на Един Джеко да отбележи на празна врата, след като се размина с центриране на Александър Коларов.

През второто полувреме домакините продължиха да атакуват и пропуски пред вратата на Казанига направиха Джеко и Туре Яя преди резервата Стеван Йоветич окончателно да реши мача в полза на "гражданите" с гол десет минути преди края. Появилият се в 77-ата минута на мача черногорски национал отбеляза след нова неумела намеса на Пауло Казанига, който не успя да се справи с поредното центриране пред вратата си и позволи на Йоветич да вкара на празна врата за 4:1. До края Туре Яя тресна гредата за домакините, а положения пропуснаха Насри и Хесус Навас.

Успехът е пети в последните шест мача за Манчестър Сити, който записа победа №22 в шампионата, за да събере 70 точки, с 1 по-малко от Ливърпул и мач по-малко от мърсисайдци. Саутхамптън пък остана на осмо място с 48 точки.