Ман Юнайтед възвърна самочувствието си преди теста срещу Байерн, Тонев игра на "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Юнайтед на Дейвид Мойс възвърна част от загубеното настроение на "Олд Трафорд", след като победи с 4:1 Астън Вила. Гостите поведоха след гол на Ашли Уестууд (13'), но с две попадения на Уейн Рууни (20' и 45'-д) "червените дяволи" стигнаха до пълен обрат. След почивката Хуан Мата (57')  вкара дебютния си гол за Манчестър Юнайтед, а резервата Хавиер Ернандес (90') оформи една от най-изразителните победи на отбора от началото на 2014 година.

Шампионите търсеха задължителн успех, след като претърпяха две последователни поражения на "Олд Трафорд" - от Ливърпул и Манчестър Сити. В отговор на лошите резултати днес група привърженици на Юнайтед изрази своя протест срещу Дейвид Мойс, като за целта феновете наеха самолет,  който прелетя над стадиона с прикрепен транспарант "Грешния - Мойс вън!". Посланието бе отговор на плаката "Избрания" (The Chosen One), който е опънат на трибуните в "Театъра на мечтите". Манчестър Юнайтед - Астън Вила

Пет промени беше направил в своя стартов състав мениджърът на домакините Дейвид Мойс - Неманя Видич, Александер Бютнер, Дарън Флетчър, Ашли Йънг и Шинджи Кагава започнаха като титуляри за "червените дяволи".

Киърън Кларк и Марк Олбрайтън стартираха за Астън Вила. Александър Тонев бе на резервната скамейка на бирмингамци, като българинът се появи в игра 20-ина минути преди края.

В 12-ата минута Рафаел да Силва фаулира Агбонлахор на границата на наказателното поле. Уесттууд изпълни много добре свободния удар, прехвърли стената, Де Хеа докосна топката, но тя в крайна сметка влезе в десния ъгъл на врата му. Манчестър Юнайтед - Астън Вила

В 20-ата минута Уейн Рууни изравни, след като бе оставен сам в наказателното поле и засече прецизно с глава центриране на Кагава отляво.

В самия край на първата част Бакуна се метна в краката на Мата и препъна испанеца в наказателното поле. Уейн Рууни изпълни безкомпромисно дузпата, за да направи обрата пълен.Манчестър Юнайтед - Астън Вила

В 50-ата минута Бентеке пропусна чудесна възможност да изравни, след като получи в наказателното поле, овладя на гърди, но впоследствие не успя да нанесе удар, тъй като се размина с топката. Седем минути по-късно Хаун Мата покачи на 3:1 с първия си гол за Манчестър Юнайтед. Фелаини получи в наказателното поле, на ръба на засадата, и продължи с помощта на рикошет към испанеца, който от шест-седем метра прати топката във вратата на Гузан.

В 65-ата минута гостите имаха основателни претенции за дузпа, след като Бентеке падна в наказателното поле след единоборство с Видич. 19 минути преди края в игра се появи Александър Тонев, който замени Агбонлахор.

Хавиер Ернандес оформи крайното 4:1 в добавеното време, когато засече от малкото наказателно поле центриране на Янузай отляво."Олд Трафорд" видя протест срещу Мойс, разгром над Астън Вила и дебютен гол на Мата

Манчестър Юнайтед остава на седмо място с актив от 54 точки, докато Астън Вила е 13-и с 34 пункта.