Марек тръгна с чисто 3:0 над Нефтохимик 2010 в плейофите

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони тръгна уверено в 1/4-финалните плейофи на Суперлигата. Волейболистите от Дупница надиграха като домакини чисто Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:23, 25:14, 25:18) в първия мач, игран в местната зала "Спортна".

Така дупничани поведоха с 1-0 победи в плейофнита серия, в която се играе до 2 успеха от 3 мача. Реваншът е на 24 март (понеделник) от 18,00 часа в бургаската зала "Младост".

Над 650 зрители подкрепяха своите по пътя към успеха, а домакините се справиха със съперника за три гейма. Именно срещу бургазлии Марек завършиха в редовния сезон, като тогава надиграхатрудно с 3:2. Този път волейболистите на Марек не допуснаха изненади, като единствено първия гейм бе труден за тях. Нефтохимик стартираха добре и взеха инициативата, като поведоха с 8:5 и 13:8. В този момент, обаче, дупничани реализираха точкова серия и изравниха при 13:13. Гостите не се дадоха и играта бе равностойна до 20-та точка. В този важен момент волейболистите на Марек се откъснаха с 2 точки, наложиха волята си и взеха трудния гейм. В следващите два гейма настоящите шампиони диктуваха играта изцяло. Те вземаха първоначален аванс и приключваха геймовете сравнително безпроблемно, а с това записаха и чист успех.

Най-резултатен за Марек стана Венелин Кадънков с 20 точки (6 аса!!!, 2 блока и 55% ефективност в атака), Станислав Величков добави 13 точки (3 блока, 2 аса, 73% ефективност в атака и 45% перфектно посрещане) за победата. За тима на Нефтохимик опитният Мартин Пенев завърши със скромните 10 точки.
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 4, Венелин Кадънков 20, Станислав Величков 13, Георги Елчинов 8, Венцислав Трифонов 5, Борислав Апостолов 6 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов
НЕФТОХИМИК 2010: Евгени Григоров 3, Георги Петров 8, Мартин Пенев 10, Андрей Николов 9, Стоян Самунев 4, Стоян Златев 3 - Атанас Митрев-либеро (Теди Дремесизов)
Старши-треньор: Даниел Пеев.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)