Ман Сити разкъса 10 от Фулъм, Туре Яя с хеттрик

Тимът на Манчестър Сити продължи победната си серия в английската Висша лига с разгром 5:0 над опашкаря Фулъм. Капитанът на "гражданите" Туре Яя беше в основата на успеха за своя тим, реализирайки хеттрик, а останалите попадения за отбора на Мануел Пелегрини бяха дело на Фернандиньо и Мартин Демикелис в самия край на срещата. Успехът изкачи "гражданите" на трето място в класирането на Висшата лига с 63 точки, една повече от Арсенал. Сити обаче е сред фаворитите за титлата, след като има три мача по-малко от лидера Челси и въпреки изоставането си от шест точки може да ги задмине в подреждането.

Гостите от Фулъм, за които спасението на мястото им във Висшата лига изглежда все по-далечна възможност, не си помогнаха много при гостуването на "Етихад Стейдиъм", след като първите два гола за домакините паднаха от дузпи, а при втората от тях Фернандо Аморебиета бе изгонен с червен картон. Интересен бе фактът, че и двете дузпи бяха направени от Аморебиета, който първо фаулира Алваро Негредо в наказателното поле, а след това събори Давид Силва. Туре Яя не сгреши при изпълнението на 11-метровите наказателни удари в 26-ата и 54-ата минута и даде аванс от два гола на "гражданите".

В 65-ата минута Туре оформи и своя хеттрик, след като завърши по изключително красив начин центриране на Самир Насри от пряк свободен удар. До края на мача мениджърът на домакините Мануел Пелегрини си позволи да извади някои от своите основни футболисти, за да почиват преди решителната фаза от шампионата, след като тимът му бе с човек повече на терена след изгонването на Аморебиета за втората дузпа, която бе направил. Въпреки това темпото, налагано от неговия тим не спадна и това доведе до нови два гола във вратата на Дейвид Стокдейл.

Първо Фернандиньо бе точен след центриране на Джеймс Милнър от корнер, а две минути преди края Мартин Демикелис оформи крайното 5:0 също след ългов удар и разбъркване в наказателното поле на Фулъм.