Ман Сити се надигна след загубите от Уигън и Барса, "гражданите" пак играят с 10 (видео)

Манчестър Сити се завърна на второ място във временното класиране на Премиър лийг, след като "гражданите" победиха с 2:0 като гост Хъл Сити. Двубоят започна много лошо за гостите, които в самото начало останаха в числено намален състав след червен картон на Венсан Компани. Въпреки това селекцията на Мануел Пелегрини изигра един перфектен в тактическо отношение двубой и спечели с попадения на Давид Силва (14') и Един Джеко (90').

Още в 10-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като капитанът Компани получи директен червен картон. Белгиецът, последен в отбраната, задържа откъсващия се Йелавич и Лий Мейсън не се поколеба да го отстрани на момента. Първият, който наруши правила, обаче като че ли бе нападателят. Това начало не се отрази на "гражданите". В 14-ата минута Давид Силва откри резултата след много хубав фалцов изстрел от границата на наказателното поле. Малко по-късно Ман Сити бе близо до втори гол, но шут на Сабалета срещна напречната греда. В 36-ата минута Мейлер вкара топката във вратата на Харт, но попадението бе отменено заради това, че в момента на центрирането към него трима играчи на Хъл бяха в положение на засада.

В 52-ата минута Йелавич пропусна страхотна възможност да изравни. Като цяло обаче нападателите на домакините непрекъснато попадаха в капана на изкуствените засади, организирани от отбраната на "гражданите". В 72-ата минута Фернандиньо се оказа в чиста позиция, но не успя да намери вратата, стреляйки встрани. Йелавич пък пропусна с глава. В 87-ата минута Джеко бе изведен очи в очи с Алън Макгрегър, но вратарят спаси. Три минути по-късно обаче босненецът не пропусна от идентична позиция, след като бе изведен по перфектен начин от Давид Силва.

Ман Сити се изкачи на второ място с 60 точки - шест по-малко от Челси, който има обаче два мача повече от "гражданите". Хъл е 13-и с 30 т.