Тетевен Волей със 17-а победа и първо място във Висшата лига в редовния сезон

След изиграването на последния, 18-ти кръг от Висшата лига станаха ясни осемте отбора, които ще продължат в плейофната фаза, както и крайното класиране.

Лидерът Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен) завърши подобаващо с победа 3:0 (25:17, 25:23, 28:26) срещу Локомотив 1926 (Пловдив), като в този мач треньорът Петър Мечкаров даде шанс на всичките си играчи, а Емилиян Мирчев бе най-резултатен с 19 точки.

Ботев (Луковит) завърши на трета позиция, след като се възползва от загубата на Локо и спечели с 3:0 (25:19, 25:13, 25:15) като гост на Виктория Волей (Пловдив). Този мач се изигра в зала Лаута, а не в тази на СОУ "Цар Симеон Велики" заради проблеми, възникнали от лошото време. Пловдивчани имаха и доста кадрови проблеми, но те си бяха осигурили предсрочно второто място в групата.

Черно море БАСК (Варна) завърши на пето място, след като се наложи с категоричното 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) като гост на Дунав (Русе). Русенци имаха аванс във втория и третия гейм, но така и не съумяха да вземат поне един гейм.

В истинска драма отборът на Изгрев (Ябланица) влезе в осмицата, след като в директен спор със Звездец (Горна Малина) се наложи с 3:2 (21:25, 25:15, 25:20, 23:25, 15:12) след истинска битка, продължила повече от два часа.

В последния мач за деня Славия се наложи с 3:0 (25:22, 25:21, 25:19) над Раковски-1964 (Севлиево) и закова гостите на последното място, което означава изпадане.