Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Без изненади в междинния кръг на Висшата лига

Без особени изненади премина междинният 15-ти кръг във волейболната Висша лига при мъжете, като отборите в челото записаха триточкови победи.

Лидерът Инвестбанк Тетевен Волей надделя като гост на Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (25:18, 25:16, 25:21). Домакините имаха доста проблеми за мача, тъй като трима от състезателите им бяха с контузии.

Виктория Волей (Пловдив) спечели като гост на Черно море БАСК (Варна) с убедителното 3:0 (26:24, 25:22, 25:12), като най-оспорван бе първият гейм. След като играчите на Виктория го взеха с 26:24, те взеха инициативата и не я изпуснаха нито за момент.

Локомотив 1926 (Пловдив) надигра Славия с 3:1 (21:25, 25:16, 25:22, 25:20) в собствената си зала "Лаута". Мачът бе доста оспорван, като в третата част гостите водеха с 16:11, но домакините успяха да направят обрат след добра игра в защита предимно на либерото Атанас Митрев. Този гейм се оказа ключов за изхода на мача и така "черно-белите" записаха нови три точки към актива си.

Дунав (Русе) постигна лесна победа като домакин на Изгрев (Ябланица)  с 3:0 (25:18, 25:13, 25:17), но гостите пристигнаха в изключително подмладен състав и по-големият опит на домакините си каза думата.

В оспорван мач Ботев (Луковит) срази новака в групата Звездец (Горна Малина) като гости. Играчите от Луковит се наложиха с 3:1 (14:25, 25:16, 25:23, 25:22) и продължиха с доброто си представяне през сезона.

Във временното класиране лидер е Тетевен Волей с 43 точки, а на второ място е Виктория Волей с 35 точки. Тройката допълва Локо (Пловдив) с 29 точки и мач по-малко.

Снимка: Малинка Димитрова