Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов)

Тетевен Волей спечели Висшата лига два кръга преди края на редовния сезон

Волейболният отбор на Инвестбанк Тетевен Волей спечели вкъщи срещу Черно море БАСК (Варна) с категоричното 3:0 (25:18, 25:22, 25:19) в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Варненци имат доста проблеми с контузени и болни състезатели, но все пак във втория гейм оказаха съпротива и успяха да стопят изоставането си до само точка. Силна серия на домакините в края им донесе аванс от 2:0 гейма, което допълнително ги улесни в третата част. За тим на Тетевен Емилиян Мирчев реализира 17 точки, а Гордан Люцканов и Мартин Мечкаров добавиха съответно 11 и 10 точки. Виктория Волей (Пловдив) пък спечели срещу Звездец (Горна Малина) с 3:0 (25:20, 25:19, 26:24), като домакините имаха повече проблеми само в третия гейм.

Истинска драма се разигра в останалите два мача от кръга. Волейболистите на Локомотив 1926 (Пловдив) записаха много ценна победа като гост на Ботев (Луковит) с 3:2 (25:23, 27:25, 28:30, 13:25, 15:8). Гостите можеха да бъдат и по-убедителни, след като водеха с 2:0, а в третата част успяха да стопят разликата, която Ботев направи - 16:9, но след това не успяха да се преборят за гейма. Драма имаше и в дербито на дъното, като отборът на Раковски 1964 (Севлиево) записа втора победа за сезона след 3:2 (25:19, 23:25, 25:15, 25:27, 17:15) като гост на Изгрев (Ябланица).

Във временното класиране два кръга преди края на сезона лидер е Инвестбанк Тетевен Волей, който с 46 точки не може да бъде изместен от върха. Втори е Виктория Волей с 38 точки. На трето място е Локо (Пловдив) с 31 точки и мач по-малко.

Снимка: Малинка Димитрова