Кристъл Палас тресна затъващия Уест Хам в лондонско дерби (видео)

Тимът на Кристъл Палас постигна сравнително изненадваща победа с 3:1 като гост на Уест Хам в лондонско дерби на "Болейн Граунд" в източната част на английската столица. Възпитаниците на Алън Пардю нанесоха тежък удар по евроамбициите на "чуковете", които продължават да затвърждават лошата си форма и вече пет кръга не са записвали успех във Висшата лига. Глен Мъри отбеляза два гола, а Джейсън Пънчиън центрира и за трите попадения във вратата на Адриан дел Кастийо. Енер Валенсия върна един гол за "чуковете" в края на мача, когато гостите бяха останали и с човек по-малко заради червен картон на голмайстора си Глен Мъри, но това бе всичко, до което момчетата на Сам Алърдайс успяха да стигнат в този мач.

И трите попадения във вратата на Уест Хам в мача паднаха от статични положения. Малко преди почивката Глен Мъри засече центриране на Джейсън Пънчиън, а топката се отклони и в тялото на Аарън Кресуел, за да изненада Адриан за 0:1. В 51-ата минута гостите удвоиха своя аванс, отново след центриране на Пънчиън от корнер. Този път централният бранител Скот Дан засече топката в мрежата на домакините и направи аванса на "орлите" два гола. Глен Мъри с труден за изпълнение плонж направи резултата класически - 0:3 в 63-ата минута, след като отново Джейсън Пънчиън центрира, този път от пряк свободен удар. Така играещият традиционно силно при високи топки снажен отбор на Сам Алърдайс допусна три гола във вратата си след центрирания в наказателното си поле.

Само пет минути след втория си гол в мача Мъри обаче бе изгонен от рефера Майк Дийн заради влизане в краката на Уинстън Рийд в наказателното поле на Уест Хам и втори жълт картон за него в мача. Така в последните минути на двубоя Уест Хам упражни натиск, който обаче донесе само един гол за отбора на Големия Сам. Енер Валенсия стреля от границата на наказателното поле и макар Хулиан Сперони да докосна топката, не успя да предотврати влизането й в своята врата за крайното 1:3.

С трите точки "орлите" се изкачиха до 12-ата позиция в класирането с актив от 30. Уест Хам пък може да се отдалечи вече на 11 точки от зона ШЛ, до която бе съвсем близо съвсем доскоро, но след три точки в последните си пет мача вече трудно може да има амбиции за място в топ 4.