Арсенал не спира да бие, изкачи се в тройката (видео)

Тимът на Арсенал продължи с добрите си игри в последните седмици и след успех с 2:1 в лондонското дерби срещу Кристъл Палас на "Селхърст Парк" възпитаниците на Арсен Венгер се изкачиха до третото място в клсирането на Висшата лига с 48 точки. Гостите подпечатаха победата си още през първата част, когато Санти Касорла и Оливие Жиру им дадоха аванс от два гола. Глен Мъри отбеляза почетното попадение за "орлите" в последната 90-а минута на редовното време.

Халфът на Арсенал Сантиаго Касорла откри резултата за "артилеристите" от дузпа след само осем минути игра на "Селхърст Парк". Новото попълнение на "орлите" Пап Суаре събори в наказателното поле Дани Уелбек и от бялата точка Касорла даде аванс на своя отбор.

Гостите продължиха да доминират до края на първото полувреме и създадоха нови положения за гол пред вратата на Хулиан Сперони. Така малко преди почивката Оливие Жиру удвои аванса на гостите с петия си гол в последните седем мача на отбора. В попадението отново бе замесен Дани Уелбек, чийто удар по земята затрудни максимално Сперони, за да позволи на Оливие Жиру при добавката да направи резултата 0:2.

След почивката гостите намалиха значително оборотите и това можеше да им изиграе много лоша шега. Кристъл Палас заигра по-активно и в края на мача успя да намали своя пасив чрез резервата Глен Мъри. Той се разписа от непосредствена близост с удар по тревата, а в добавеното време на мача домакините създадоха и сериозно разбъркване пред вратата на Давид Оспина, но не успяха да го материализират и да отнемат две точки от своя опонент.

Успехът е пети в последните шест мача за тима на Арсенал в Премиър лийг, като с новите три точки в своя актив тимът успя да изпревари Манчестър Юнайтед за третото място в подреждането. Кристъл Палас пък е на 13-ата позиция с 27 точки.