Ливърпул на 1/4-финал за "ФА Къп" след обрат срещу "кошмара" Кристъл Палас (видео)

Тимът на Ливърпул се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Англия, след като победи с 2:1 Кристъл Палас на "Селхърст Парк" в Лондон. Възпитаниците на Брендън Роджърс осъществиха пълен обрат срещу превърналия се в кошмарен опонент, който през миналата година спря "червените" в решителен мач по пътя им към титлата в Англия (3:3), а през този сезон безкомпромисно го победи с 3:1 като домакин във Висшата лига. Домакинит отново бяха на път да поднесат горчив хап на мърсисайдци, след като до почивката водеха с гол на Фрейзър Кемпбъл. Само 13 минути след подновяването на играта за второто полувреме обаче бяха достатъчни на тима от "Анфийлд" да осъществи пълен обрат в резултата с голове на Даниел Стъридж и Адам Лалана.

Фрейзър Кемпбъл откри резултата след 15 минути игра, възползвайки се от объркване в защитата на Ливърпул. Мартин Шкъртел игра с глава, но само отклони топката към Дуайт Гейл, който се озова сам срещу Симон Миньоле. Белгийският вратар на гостите успя да отрази удара на нападателя, но избитата топка попадна в краката на Кемпбъл, който на празна врата нямаше проблем да отбележи.

До края на първата част гостите обсадиха наказателното поле на Кристъл Палас, но така и не успяха да преодолеят стабилния Хулиан Сперони. Вратарят се намеси решително след удари на Филипе Коутиньо и Адам Лалана, докато гостите от Мърсисайд имаха основателни претенции и за дузпа в своя полза, след като Даниел Стъридж бе съборен в наказателното поле от Пап Суаре, но реферът Робърт Мадли не посочи бялата точка. Лазар Маркович и Джо Алън стреляха встрани от вратата на Сперони от добри положения.

Веднага след началото на втората част Ливърпул се хвърли в атаките от преди почивката, този път с подкрепата и на появилия се като резерва Марио Балотели, заменил Маркович. Още четири минути след подновяването на играта резултатът бе изравнен.

Джордан Хендерсън центрира отлично в наказателното поле и там Даниел Стъридж от воле преодоля Сперони за 1:1. Само девет минути по-късно Марио Балотели си изработи пряк свободен удар пред пеналтерията на съперника и сам го изпълни много силно, за да спомогне за втори гол и пълен обрат за своя отбор. Сперони с мъка отрази удара на Балотели, но топката попадна в краката на Адам Лалана, който с едно докосване я прати в мрежата на Кристъл Палас за 1:2.

До края на мача гостите удържаха доста умело своя аванс, като в по-голямата част от оставащите минути на срещата владееха много повече топката от своя опонент и не му позволяваха да прави скоростните си комбинации. Все пак възпитаниците на Алън Пардю създадоха няколко опасности пред вратата на Миньоле, главно след центрирания от корнери и фаулове около наказателното поле на мърсисайдци. Въпреки това до втори гол във вратата на Миньоле не се стигна и Ливърпул подпечата мястото си в 1/4-финалите на най-старата футболна надпревара.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ЛИВЪРПУЛ 1:2 (1:0)
1:0 - Кемпбъл (15)
1:1 - Стъридж (49)
1:2 - Лалана (58)

КРИСТЪЛ ПАЛАС (4-4-1-1): Хулиан Сперони, Мартин Кели (63-Адлен Гедиура), Скот Дан, Бреде Хангеланд, Пап Суаре, Яник Боласие (72-Уилфред Заха), Джоел Уорд, Джо Ледли, Дуайт Гейл, Маруан Шамак, Фрейзър Кемпбъл

ЛИВЪРПУЛ (3-4-2-1): Симон Миньоле, Емре Джан, Мартин Шкъртел, Мамаду Сако, Лазар Маркович (45-Марио Балотели), Джордан Хендерсън, Джо Алън, Алберто Морено, Адам Лалана, Филипе Коутиньо (79-Деян Ловрен), Даниел Стъридж (78-Рики Ламбърт)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Шамак (КП); Хендерсън, Шкъртел (Л)
СЪДИЯ: Робърт Мадли