Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

Нефтохимик на финалите за Купата на България след 3:0 над КВК Габрово

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) победиха у дома КВК Габрово с 3:0 (25:13, 38:36, 25:23) в изтеглен мач от 2-ия кръг на турнира за Купата на България при мъжете. Така бургазлии станаха първият отбор, класирал за финалната осмица. За нея пък чакат първите четири тима от първия полусезон в Суперлигата, като осмицата ще се допълни от победителите от двойките от втория кръг.

Срещата бе с предизвестен край заради разликата в класите на двата съперника, но все пак габровци оказаха съпротива на бургазлии. Те пък от своя страна, след бързия успех в първата част рисковано си "поиграха на котка и мишка" във втория и третия гейм. В крайна сметка волейболистите на Нефтохимик не допуснаха изненади, като се справиха с трудните ситуации и спечелиха мача с чисто 3:0.

Над всички за домакините бе Петър Христов с фантастичните 25 точки (2 блока, 1 ас и 63% ефективност в атака) за победата. За габровци опитният капитан Красимир Стефанов завърши с 22 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - КВК ГАБРОВО 3:0 (25:13, 38:36, 25:23)
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 7, Петър Христов 25, Костадин Николов 15, Андрей Николов 9, Стоян Самунев 7, Теодор Богданов 5 - Христо Велков-либеро
Старши-треньор: Николай Желязков
КВК ГАБРОВО: Николай Манчев 3, Красимир Стефанов 22, Костадин Бишуров 10, Стефан Иванов 10, Мариян Дановски, Любомир Христов 7 - Асен Дапев-либеро 1 (Мариян Наков, Томислав Врачев)
Старши-треньор: Любомир Герасимов.

Статистика: Костадин Бирбочуков (скаутмен на Нефтохимик 2010)