Айнтрахт укроти развилнелия се Аугсбург (видео)

Силно първо полувреме, в което отборът вкара два гола, не беше достатъчно на Аугсбург за победа над Айнтрахт (Франкфурт) в последния мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Срещата в Бавария завърши 2:2, с което домакините отстъпиха третото място в класирането на Шалке 04 заради по-лошата си голова разлика. Това е и тяхно първо реми за сезона.

Рагнар Клаван вкара за 1:0 след само седем минути игра, а след още половин час Раул Бобадийя направи 2:0. В продължението на първата част обаче Щефан Айгнер върна едното попадение, а в 70-ата минута водачът в голмайсторската листа на първенството Александер Майер фиксира 2:2 с 14-ия си гол за сезона.

Веднага след изравнителния изстрел на Майер неговият съотборник Харис Сеферович беше на крачка от това да осъществи пълен обрат, но Клаван изби от голлинията. Аугсбург също имаше възможност да измъкне трите точки, когато в 84-ата минута Жи Дон-Вон се озова сам срещу вратаря Кевин Трап, но се забави и топката му беше избита.

Домакините продължават сензационното си представяне с гостуване в следващия кръг на Вердер (Бремен), който в най-добра форма от всички в Бундеслигата, ако под внимание се вземат резултатите от последните четири двубоя. Айнтрахт пък не е побеждавал вече от три месеца и се отдалечи на 7 точки от място в Лига Европа. След седмица тимът на Томас Шааф ще приеме Шалке 04.