Волфсбург не намери сили да притесни Байерн още веднъж (видео)

След гръмкото 4:1 над Байерн (Мюнхен) на старта на полусезона в Бундеслигата Волфсбург едва измъкна точка при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) - 1:1. По този начин "вълците" пропуснаха още повече да съкратят аванса на шампионите на върха, като разликата си остава 8 точки. Щефан Айгнер даде аванс на "червено-черните" след 58 минути игра, а две минути преди края вездесъщият Кевин де Бройне фиксира равенството в мача от междинния 19-и кръг.

Новото звездно попълнение на Волфсбург Андре Шюрле не игра, тъй като не попадна в групата заради късния си трансфер от Челси. Очаквано треньорът Дитер Хекинг избра същите стартови 11, с които шокира баварците в петък. Този път обаче играта им не спореше по същия начин и те бяха на крачка от поражението.

След 1:4 срещу Фрайбург в предишния кръг играчите на Айнтрахт действаха далеч по-организирано и пропуснаха да решат всички далеч преди финалния шут на Де Бройне. В 28-ата минута голмайсторът на шампионата Александер Майер не успя да преодолее Диего Беналио от добра ситуация. В 58-ата минута обаче Айгнер се възползва от точен пас на Такаши Инуи и хладнокръвно насочи кълбото в ъгъла за 1:0. Шест минути по-късно Рикардо Родригес спаси Волфсбург от второ попадение, след като атрактивно изчисти удар на Марко Рус точно пред голлинията.

След това гостите вдигнаха темпото, а на терена се появи и Никлас Бендтнер. Друг от резервите обаче свърши "черната работа" - Марсел Шефер, който в 88-ата минута проби по лявото крило и центрира по земя към Де Бройне, който трудно можеше да сгреши - 1:1.

През уикенда "вълците" ще продължат преследването на лидера с домакинство на непредсказуемия Хофенхайм, докато Айнтрахт ще пътува до Бавария за сблъсък с Аугсбург.