Байерн пак се препъна в Шалке 04, но няма нищо фатално (видео + галерия)

Раненият шампион Байерн (Мюнхен) не успя да спечели и втория си мач за 2015 година, след като завърши 1:1 с Шалке 04 у дома. Домакините обаче останаха с човек по-малко още в 17-ата минута, тъй като Жером Боатенг беше отстранен с директен червен картон за нарушение срещу Сидни Сам, който беше излязал сам срещу Мануел Нойер. Съдията дори отсъди дузпа, но вратарят спаси изпълнението на Ерик Максим Чупо-Мотинг. От повторенията се видя, че решението за наказателния удар е много спорно, тъй като фаулът може би беше извън полето.

Независимо от това баварците играха по-силно и дори поведоха чрез Ариен Робен в 67-ата минута. Секунди преди това реферите не зачетоха автогол на Ацуто Учида, защото, според тях, топката е била напуснала терена. В 72-ата минута гостите изравниха чрез Бенедикт Хьоведес.

Равенството обаче не е толкова притеснително за Байерн, защото единственият претендент Волфсбург също спечели само точка при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) - 1:1, като така остана на 8 пункта зад първенеца.

Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 1:1

"Кралскосините" станаха първият отбор в Бундеслигата, който не губи на "Алианц Арена" този сезон. Те могат да се гордеят и с факта, че не отстъпиха на Байерн и през есента, когато двубоят пак завърши 1:1 и отново след изравнителен гол на Хьоведес.

Като цяло обаче тази вечер футболистите на Шалке 04 разочароваха с играта си, тъй като предпочитаха основно да се отбраняват, макар в продължение на 73 минути да бяха с човек повече.

Изненадващо или не, нападателят на домакините Роберт Левандовски беше оставен резерва от Джосеп Гуардиола. Полякът се появи в игра в 55-ата минута. Освен него на пейката седнаха още двама от титулярите при загубата от Волфсбург в петък - Данте и Себастиан Роде. Вместо тях стартираха Меди Бенатия, Марио Гьотце и Митчел Вайзер, който  действа като десен халф-бек. Пеп подреди Байерн в постройка с трима защитници в лицето на Бенатия, Жером Боатенг и Дейвид Алаба. Томас Мюлер пък поведе атаката. Роберти Ди Матео отговори с дефанзивното 5-3-2 в стремежа си да затвори всички пространства.

Баварците създадоха първата опасност в 5-ата минута, когато Бастиан Швайнщайгер стреля с глава в близост до гредата. Две минути след това Марио Гьотце беше оставен сам, но не успя да нанесе точен удар. Секунди по-късно Гьотце беше изведен сам срещу вратаря Фабиан Гийфер, но с гръб към него и не съумя да свали с глава към Томас Мюлер. В 13-ата минута Швайни пробва късмета си от фал, но също не беше точен.

След това дойде ситуацията с червения картон на Боатенг и спасената дузпа от Нойер. След изгонването на защитника на домакините Гуардиола извади Гьотце за сметка на Данте. Макар да придобиха числено преимущество, играчите от Гелзенкирхен предпочитаха да си стоят в защита и отправиха следващия си удар в очертанията на Нойер чак в 36-ата минута. Две минути по-късно обаче само късметът ги спаси от гол след коварен изстрел на Ариен Робен. Краят на първата част дойде с 62% владеене на топката в полза на домакините.

На почивката Ди Матео трябваше да смени получилия травма вратар Гийфер с дебютанта Тимон Веленройтер. Първият сериозен тест на 19-годишния младок беше топовен удар на Робен в 58-ата минута, който обаче не се оказа проблем за него.

Байерн разчиташе основно на индивидуални пробиви на Робен, но този път той нямаше късмет с тях.

Стигна се до 66-ата минута, когато страничният рефер маркира аут при ситуация, която завърши с автогол на Учида. Домакините нямаха много време да спорят, защото след последвалото центриране от корнер Робен с глава намери целта - 1:0.

Отборът на Шалке 04 имаше шанса да изравни от аналогично положение в 72-ата минута, когато капитанът Хьоведес не беше покрит и майсторски направи Нойер безпомощен за 1:1.

До края гостите почти не минаха центъра и логично последният съдийски сигнал дойде при 1:1.

В следващия кръг баварците гостуват на Щутгарт в събота, а "кралскосините" приемат Борусия (Мьонхенгладбах) в откриващия двубой в петък.