Лубе даде гейм на Равена и Жани Желязков пред 4400 зрители в зала "Чивитанова Марке"

Шампионите на Италия от Кучине Лубе Банка Марке (Трея) спечелиха и втория мач в новата си зала в "Чивитанова Марке", след като в двубой от 17-ти кръг се наложиха с 3:1 (25:15, 25:18, 23:25, 25:20) над ЧМЧ (Равена) пред 4400 зрители.

След силни първи две части домакините се отпуснаха и загубиха първия си гейм, откакто играят в новата си зала (в първия си мач надиграха турския Фенербахче (Истанбул) с категоричното 3:0), но повече изненади не допуснаха и приключиха всичко в четвъртия гейм.

За MVP бе определен полският нападател на Лубе Бартош Курек, който записа 18 точки (2 аса, 1 блокада, 75 % в атака), а най-резултатен с 19 бе съотборникът му Джулио Саби (3 аса, 4 блокади, 60 % в нападение). В игра след 22 дни отсъствие се появи и Ийржи Ковар, който се контузи по време на финалите за Купата на Италия.

За Равена Жани Желязков се появяваше като резерва във всеки един от геймовете и успя да се разпише с 1 точка от атака (100 % в нападение). По 17 направиха бразилецът Ренан (3 блокади, 52 % в атака) и словенецът Клемен Чебуля (1 блокада, 50 % в нападение).

С новите 3 точки Лубе събра актив от 34 и заема трето място във временното класиране, докато Равена остава на седмо с 25.