Андерлехт съкрати преднината на Брюж

Белгийският шампион Андерлехт постигна очаквана победа в домакинството си на аутсайдера Лиерс и се доближи на 2 точки от водача Брюж, който в петък изненадващо стигна само до равенство на собствен терен срещу Мехелен.

Юри Тилеманс откри резултата от дузпа в 22-ата минута, а още до почивката гостите останаха в намален състав след червен картон на Брис Нтамве. В 45-ата минута Леандер Дендонкер удвои, а през второто полувреме Освал Алварес затвърди успеха на Андерлехт.

В другите двубои вчера Вестерло направи 1:1 със Стандард (Лиеж), а при същия резултат завършиха Локерен и Генк.

Снимка: sport.be