Брюж е първият финалист за Купата на Белгия

Брюж се класира за финала в турнира за Купата на Белгия след втора победа над градския си съперник Серкъл Брюж. Преди седмица "синьо-черните" постигнаха разгромен успех с 5:1, а в снощния реванш излязоха с голяма част от резервите си, но въпреки това се наложиха с 3:2.

Нападателят Боли Болинголи-Мбомбо даде аванс на Брюж в самия край на първото полувреме, а в 50-ата минута Дейви Де Фаув се разписа за 0:2. При този резултат гостите останаха в намален състав заради червен картон на Оскар Дуарте и Серкъл Брюж върна един гол благодарение на Ричард Шукута-Пасо. Отново Болинголи-Мбомбо вкара третия гол за Брюж, а в последните секунди Стефан Бюи оформи крайното 2:3.

В другия реванш от полуфиналите Андерлехт приема Гент. Грандът от Брюксел спечели първия мач с 2:0.

СЕРКЪЛ БРЮЖ - БРЮЖ 2:3
0:1 Болинголи-Мбомбо (45)
0:2 Де Фаув (50)
1:2 Шукута-Пасо (74)
1:3 Болинголи-Мбомбо (76)