Сенегалец от Саутхамптън пропуска Купата на Африканските нации

Полузащитникът на Саутхамптън Садио Мане ще бъде извън игра в следващите 4-6 седмици заради травма на прасеца, съобщи мениджърът на отбора Роналд Куман. Сенегалският атакуващ халф получи контузията малко след като отбеляза първия гол при победата на южняците с 2:0 над Арсенал на 1 януари за първенство и беше заменен принудително в края на първото полувреме. Той ще пропусне започващия в средата на месеца турнир за Купата на АФриканските нации в Екваториална Гвинея.

22-годишният Мане беше привлечен на "Сейнт Мери" срещу 10 милиона паунда от австрийския Залцбург в последните часове на летния трансферен прозорец. Африканецът вече вкара 4 гола в 14 мача във Висшата лига за Саутхамптън, който е четвърти във временното класиране.