Испания и Англия се класираха на четвъртфиналите на Европейското първенство след обрати – на живо от Германия с обстановката след двата мача

Куман и Саутхамптън с исторически триумф на "Олд Трафорд", Юнайтед без точен удар за 95 минути (видео)

Саутхамптън победи Манчестър Юнайтед с 1:0 насред "Олд Трафорд", записвайки първи успех на този стадион в ерата на Висшата лига. Единственото попадение за "светците" отбеляза Душан Тадич в 69-ата минута, а със спечелените три точки тимът, воден от Роналд Куман, измести днешния си съперник от третото място във временното класиране.

"Червените дяволи" изиграха много слаб мач, като в рамките на всичките 90 минути, както и в петте минути добавено време, отборът не успя да нанесе нито един точен удар във вратата на гостите. Така серията на Манчестър Юнайтед от десет поредни мача без загуба приключи днес.

Дейли Блинд се завърна в стартовия състав на "червените дяволи", след като се възстанови от контузия. Антонио Валенсия и Анхел ди Мария също започнаха като титуляри в селекцията на Луис ван Гаал, докато току-що подписалият договор с клуба Виктор Валдес остана на резервната скамейка. Радамел Фалкао изненадващо бе извън групата за днешния двубой.

Натаниел Клайн, Морган Шнайдерлин и Елжеро Елиа започнаха за "светците".

Двата отбора предложиха доста слаба продукция през първото полувреме на "Олд Трафорд", като головите положения на практика отсъстваха. В самото начало Клайн проби добре в наказателното поле, но диагоналния му удар премина встрани от целта. Най-добрата ситуация бе създадена от домакините чак в 41-ата минута, когато Уейн Рууни проби добре през центъра, успя да запази топката между трима бранители и да пусне към Ван Перси, чиито изстрел бе блокиран от Фонте. Иначе през цялата първа част нямаше нито един точен удар в рамките на една от двете врати.

Саутхамптън започна по-активно втората част. В 61-ата минута Луис ван Гаал замени Ван Перси с Андер Ерера, а Уейн Рууни, който до този момент бе част от халфовата линия, бе изтеглен на върха на атаката на домакините.

В 69-ата минута, при първия точен удар към една от двете врати, резервата Душан Тадич откри резултата. Грациано Пеле се пребори за една топка на границата на наказателното поле, комбинира със сърбина, който му върна. Голмайсторът на "светците" стреля, топката срещна гредата, а Тадич направи добавка - 0:1.

В 78-ата минута Мата пропусна най-добрата възможност за Юнайтед до момента. Блинд центрира остро отляво, а испанецът от границата на малкото наказателно поле на успя да уцели вратата. Минута след това Мата направи същото от още по-чиста позиция, а до края на редовното време пропиля още една добра възможност след пореден неточен изстрел.

Това бе първи успех на Саутхамптън в "Театъра на мечтите"  от 1988 година насам. Благодарение на победата "светците" изместиха Манчестър Юнайтед от третото място във временното класиране на Премиър лийг. Разликата между двата тима е две точки.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!
РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!
КЛАСИРАНЕ ТУК!

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!