Тръмп също е аут от "Мастърс"-а

Бившият номер 2 в световната ранглиста Стивън Магуайър започна с победа участието си на "Мастърс"-а в Лондон. Шотландецът преодоля сериозно препятствие на старта на снукър надпреварата в "Александра Палас" в лицето на бившия лидер в ранглистата Джъд Тръмп. Магуайър постигна успех с 6:4 фрейма и си осигури място на 1/4-финалите в най-значимия турнир извън ранкинг системата, а негов съперник там ще бъде световният шампион от 2005 година Шон Мърфи.

33-годишният Магуайър стартира мача с чудесна серия от 52 точки, но въпреки това изпусна откриващата партия, след като опонентът му се прояви с 65 точки за 1:0. В следващата част 25-годишният Тръмп направи серии от 41 и 39 точки и поведе с 2:0 части. Преди кратката почивка Магуайър се посъбуди и взе две партии след най-силен брейк от 96 точки за 2:2.

След подновяването на играта 12-ият в света шотландец продължи да доминира и направи резултата 4:2 в своя полза, като в шестия фрейм реализира солидните 82 точки. Последваха силни минути за Тръмп, който се отчете със 109 точки за 3:4, като в тази партия имаше и фрийбол. Малко след това той изравни с нови 71 точки.

Деветата част бе оспорвана, с доста грешки и на двамата състезатели. Все пак с най-добър брейк от 47 точки Магуайър излезе победител и се доближи на фрейм от успеха в срещата. В последната партия 7-ият в света Тръмп имаше чудесен шанс сред топките, но направи грешка по черната. Магуайър се възползва, записа брейк от 64 точки и въпреки опитите на англичанина да търси фаулове краят на мача бе факт.

Това е 12-а победа за шотландеца от 17 сблъсъка срещу Тръмп. Припомняме, че вчера турнира напусна и действащият световен шампион Марк Селби, който загуби с 5:6 фрейма срещу Мърфи.