Какъв мач! Тренто обърна Пиаченца с 3:2, след като спаси 5 мачбола, Казийски - Златанов 27:30 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Воденият от Радостин Стойчев Енeрджи Т.И.Трентино (Тренто) сътвори уникален обрат срещу носителя на Купата на Италия за 2014 година Копра (Пиаченца). Матей Казийски и компания губеха 1/4-финалния мач от Христо Златанов и съотборниците му с 0:2 гейма и 20:23 в третата част в "Пала Тренто" пред 2400 зрители, но след маратонски 3-ти гейм, продължил 44 минути и завършил 37:35 за Тренто, дойде промяната в мача. В четвъртата част Тренто спечели с 25:21, а в тайбрека се наложи след 16:14 и се класира за финалите в Болоня през уикенда след победа с 3:2 (24:26, 19:25, 37:35, 25:21, 16:14).

Какъв мач! Тренто обърна Пиаченца с 3:2, Казийски - Златанов 27:30
Волейболистите на Тренто спасиха 5 мачбола, за да сигнат до успеха! Първите два бяха отразени при 22:24 в третата част, а 5-ия при 13:14 в тайбрека.
Така миналогодишният носител на трофея Копра (Пиаченца) бе елиминиран, а на полуфинала в "Пала Додза" в Болоня Тренто ще се изправи срещу Сър Сейфти (Перуджа), който бе категоричен в своя 1/4-финален двубой и се наложи над Калцедония (Верона) с 3:0 (25:13, 29:27, 25:22).
Матей Казийски игра страхотно и заби 27 точки (2 блока, 52% ефективност в атака, 27% перфектно и 59% позитивно посрещане), а Филипо Ланца бе най-резултатен за Тренто с 30 точки (1 ас, 2 блока, 60% ефективност в атака, 34% перфектно и 57% позитивно посрещане) и бе избран за MVP.
Емануеле Берарели се отчете с 12 точки (1 ас, 2 блока, 75% ефективност в атака).
Българският капитан на Пиаченца с италиански паспорт Христо Златанов игра изключително и заби 30 точки (2 аса, 57% ефективност в атака, 14% перфектно и 27% позитивно посрещане).
Кубинският диагонал Рейдъл Поей добави още 25 точки (2 аса, 1 блокада, 52% ефективност в атака), но Копра загуби и отпадна от турнира.
ЕНЕРДЖИ Т.И. ДИАТЕК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) - КОПРА (ПИАЧЕНЦА) 3:2 (24:26, 19:25, 37:35, 25:21, 16:14)
ТРЕНТО: Лукаш Жигадло 2, Мартин Немец 9, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 27, Филипо Ланца 30, Емануеле Бирарели 12, Себастиан Соле 7 - Масимо Колачи-либеро (Габриеле Нели 2, Симоне Дианели, Микеле Федрици 1, Матео Бургщалер)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
ПИАЧЕНЦА: Мигел Тавареш Родригеш 3, Райдел Поей 25, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 30, Самуеле Папи 10, Алексей Остапенко 12, Аимоне Алети 11 - Марио Жуниор-либеро (Давиде Мара-либеро, Якопо Масари 2, Лука Тенкати 1, Емануел Кохут 2)
Старши-треньор: Андреа Радичи.

СНИМКИ: trentinovolley.it, Марко Трабалца

ГАЛЕРИЯ от 1/4-финала ТРЕНТО - ПИАЧЕНЦА 3:2 - ТУК!!!