Модена удари Перуджа с 3:1 в дербито на Италия! Петрич с 24 точки и MVP, Атанасийевич с 30 точки

Отборът на Модена Волей записа ценна победа в първия си мач за 2015 година, след като в среща от 14-кръг на италианската Суперлига се наложи като гост над Сър Сейфти (Перуджа) с 3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:21), но драмата бе извън терена в "ПалаЕванджелисти".

При 20:18 за Модена в първия гейм на един от зрителите му прилоша, като се наложи екип от доброволци да се намесва и да му прави сърдечен масаж. Така мачът бе прекъснат за близо половин час, докато пострадалият бе откаран в близка болница.

Така след наложителното прекъсване играчите на Модена запазиха по-голяма концентрация и поведоха след 25:22. Домакините от Перуджа изравниха благодарение на основния си нападател - сръбският ас Александър Атанасийевич, който във втората част записа 9 точки и 67% ефективност в атака.

Бившият играч на Перуджа Неманя Петрич се разигра за Модена заби 24 точки (3 аса, 2 блока, 63% ефективност в атака, 44% позитивно посрещане) и бе избран за MVP.

Преди началото на мача Петрич получи и специална награда за силния минал сезон, който изигра за Перуджа преди да премине в Модена. Ървин Нгапет добави още 19 точки (1 блок), а Лука Ветори се отличи със 17 точки (3 блока, 48% ефективност в атака).

Александър Атанасийевич заби 30 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака), но те не стигнаха за успех на тима воден от Никола Гърбич.

Така Модена Волей също като Енерджи Т.И.Трентино (Тренто) има 33 точки, но по-малкия брой победи го оставя на второто място. Перуджа е на четвърта позиция с 27 точки.

СЪР СЕЙФТИ (ПЕРУДЖА) - МОДЕНА ВОЛЕЙ 1:3 (22:25, 25:20, 22:25, 21:25)

ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 2, Александър Атанасийевич 30, Кристиан Фром 11, Габриеле Маруоти 7, Симоне Бути 8, Томас Берета 2 - Андреа Джови-либеро (Роко Бароне, Адриано Паолучи, Джоузеф Сандър)
Старши-треньор: Никола Гърбич
МОДЕНА: Бруно Резенде 3, Лука Ветори 17, Неманя Петре 24, Ървин Нгапет 19, Матео Пиано 7, Питере Верхеес 1 - Салваторе Росини-либеро (Андреа Сала 7, Юки Ишиджима, Алберто Казадей, Данте Бонифанте)
Старши-треньор: Анджело Лоринцети.