"Светците" разбиха Арсенал и се утвърдиха в топ 4 (видео)

Тимът на Саутхамптън започна по отличен начин 2015 година, като с победа 2:0 над Арсенал се утвърди в топ 4 на Висшата лига. Възпитаниците на Роналд Куман се възползваха от множеството грешки в отбраната на лондончани и от проблемите им с контузени футболисти, за да стигнат до трите точки и да се отдалечат от своя опонент в борбата за място в Шампионската лига през следващия сезон.

Нападателят Садио Мане даде аванс на домакините след 35 минути игра, след като от почти нулев ъгъл прати топката в мрежата на Войчех Шчесни, възползвайки се от неразбирателство между полския вратар и Лоран Косиелни, за да отбележи много красив гол за 1:0. Преди това двата отбора стартираха много отворено срещата помежду си на "Сейнт Мери" и още в първите десетина минути пред двамата вратари имаше редица положения за гол. Грациано Пеле удари гредата зад Войчех Шчесни от много чиста позиция с глава, докато на два пъти Алексис Санчес бе близо до това да открие резултата за гостите от Лондон.

В 20-ата минута Сантиаго Касорла пропусна изключително чисто положение да изведе Арсенал напред в резултата. Той се озова напълно непокрит на точката на дузпата след центриране на Томаш Росицки, но прати топката в ръцете на Фрейзър Форстър. След тези моменти обаче падна попадението за домакините, което сякаш пречупи техния опонент.

Още в началото на втората част сръбският техничар Душан Тадич удвои преднината на Саутхамптън. В 55-ата минута той получи подарък от страна на вратаря на гостите Войчех Шчесни, който ритна топката точно в краката му само на няколко метра пред голлинията и за него не бе трудно да отбележи. Само няколко минути по-късно Матийо Дебюши трябваше да чисти топката от голлинията на своя отбор, след като Грациано Пеле бе оставен напълно непокрит в наказателното поле и можеше да направи резултата класически.

До края на мача гостите все пак опитаха да се върнат, но резултатът бе прекалено труден за обръщане за тях. Те имаха основателни претенции за червен картон на Флорин Гардош, който повали Алексис Санчес като последен в отбрана, но не бе отстранен от игра. От прекия свободен удар Санчес прати топката на милиметри над гредата на Фрейзър Форстър. Английският страж на домакините имаше две намеси до края на срещата, с които отказа своите опоненти.

Трите точки за "светците" означават, че отборът на Роналд Куман вече има 36 точки и се отдалечи на три пред Арсенал, като може смело да гледа и към третото място на Манчестър Юнайтед, след като изостава само на един пункт от тях. Арсенал пък прекъсна серията си от две поредни победи и се препъна в атаката си на четворката.