Арсенал спечели много важна битка във войната за топ 4 (видео)

Арсенал победи с 2:1 Уест Хам като гост в лондонско дерби, в което бяха въвлечени два от отборите, които към този момент водят директна битка в спора за четвъртото място. "Артилеристите" нанесоха своя удар в края на първата част, когато Сантиаго Касорла (41' - от дузпа) и Дани Уелбек (44') прекършиха устрема на "чуковете" с два бързи гола. Шейку Кояте (54') върна едно попадение след почивката, но това не бе достатъчно за домакините.

Цели пет промени имаше в стартовия състав на Уест Хам. Джеймс Томкинс, Джоуи О'Брайън, Алекс Сонг, Морган Амалфитано и Диафра Сако започнаха за домакините.

Лоран Косиелни се завърна в състава на Арсенал, в който Франсис Коклен и Алекс Окслейд-Чембърлейн също бяха титуляри. Дани Уелбек водеше атаката на "артилеристите" в отсъствието на наказания Оливие Жиру.

Домакините започнаха по-активно и още в петата минута Алекс Сонг вкара топката във вратата на Шчесни след хубав удар от воле, но попадението бе отменено заради това, че страничният рефер вдигна своя флаг. Сако бе в положение на засада, въпреки че той не игра с топката. Решението бе спорно, но домакините трябваше да се съобразят с него.

До почивката Каръл и Томкинс пропуснаха две добри възможности, а в 40-ата минута гостите, които до момента на бяха направили почти нищо интересно в предни позиции, стигнаха до дузпа, отсъдена заради нелепо нарушение на Рийд срещу Касорла.  Потърпевшият бе точен от бялата точка, давайки аванс на гостите.

Три минути след това Уелбек удвои. Окслейд-Чембърлейн проби отдясно и подаде по земя към нападателя, който засече отблизо за 0:2.

В 54-ата минута Шейку Кояте намали резултата. Джемйс Томкинс нахлу по десния фланг, премина елегантно през Касорла и центрира много прецизно. Кояте засече с глава и след лек рикошет в тила на Дебюши топката влезе във вратата на Шчесни.

До края стражът на Уест Хам Адриан дел Кастийо направи няколко невероятни спасявания след удари на Окслейд-Чембърлейн и Алексис Санчес.

В 95-ата минута Енер Валенсия имаше страхотна възможност да донесе точката на "чуковете", като след разбъркване пред врата на Шчесни стреля отблизо с глава, но топката кацна върху горната част на мрежата.

С успеха Арсенал се изравни по точки с отбора на Саутхамптън, който в момента заема заветното четвърто място. Двата отбора имат по 33 точки, докато Уест Хам е с 31.