Силва изравни Ман Сити с Челси на върха след класика над Кристъл Палас (видео)

Шампионът Манчестър Сити се изравни по точки с лидера в класирането на Висшата лига Челси, след като победи с класическото 3:0 Кристъл Палас на своя "Етихад Стейдиъм" и записа пета поредна победа в английския шампионат. В герой за "гражданите" се превърна Давид Силва, който отбеляза първите две попадения за домакините в 49-ата и 61-ата минута. Туре Яя оформи крайното 3:0 десетина минути преди края с мощен удар след пас на Франк Лампард. Редовно попадение на Джеймс Макартър за Кристъл Палас пък бе отменено при резултат 2:0 в полза на домакините.

Преди почивката срещата бе равностойна, като дори гостите пропуснаха първата по-чиста възможност да поведат в резултата. Фрейзър Кемпбъл бе оставен непокрит в наказателното поле пред Джо Харт, след като Пабло Сабалета покри засадата, но опитът за ефектна задна ножица на бившия нападател на Манчестър Юнайтед мина покрай страничната греда на вратата. Малко по-късно и самият Сабалета пропусна много чисто голово положение пред съперниковата врата, след като бе изведен сам срещу Хулиан Сперони в наказателното поле след пас на Самир Насри, но техничният му прехвърлящ удар премина встрани от вратата.

Още в самото начало на второто полувреме обаче домакините не пропуснаха да поведат в резултата и сякаш нанесоха съкрушителен удар на своя съперник. Давид Силва бе изведен от Пабло Сабалета на стрелкова позиция в наказателното поле, ударът му се отклони в крака на Скот Дан и прехвърли Сперони за 1:0. В 61-ата минута отново Силва нанесе и втори удар за домакините, засичайки центриране на Александър Коларов в мрежата на гостите, за да удвои аванса на "гражданите".

В 81-ата минута домакините оформиха и крайното 3:0 в своя полза. Появилият се като резерва Франк Лампард комбинира отлично с Туре Яя и изведе своя капитан в наказателното поле, за да прати той топката в мрежата на Сперони, посредством страничната греда. Едно попадение не достигна на домакините да се изравнят и по голова разлика с Челси на първото място в класирането на Висшата лига.