Георги Братоев и Нефтяник взеха гейм на Зенит, Тонюти дебютира за шампионите (ГАЛЕРИЯ)

Националът Георги Братоев изигра силен мач за своя Нефтянир (Оренбург) при гостуването на шампиона Зенит в Казан. Гостите успяха да поведат с 1:0 гейма, но домакините стигнаха до успеха с 3:1 (22:25, 25:21, 25:20, 25:18) пред 800 зрители, който се игра в Центъра за волейбол в "Санкт Петербург" в Казан.
Георги Братоев и Нефтяник взеха гейм на Зенит, Тонюти дебютира за шампионите
Либерото на националния отбор на България Теодор Салпаров не игра в мача, защото бе изваден от заявката за чуждестранни волейболисти на Зенит в Суперлигата на Русия, след като бе картотекиран френския разпределител Бенжамен Тонюти. Така Салпаров вече ще играе само в мачовете на тима от Казан в Шампионската лига. Бенжамен Тонюти изигра дебютния се мач за Зенит.
Преди началото на мача централният блокировач на Нефтяник Александър Богомолов и диагоналът на Зенит Максим Михайлов получиха плакети от вицепрезидента на Зенит Илхам Рахматулин. Двамата влязоха в "Клуб Бабичев", който се състои от волейболисти изиграли над 200 мача с екипа на Зенит.
В игра за Зенит се завърна след контузия либерото Алексей Вербов, който зае мястото на Теодор Салпаров.
Най-резултатен за успеха на Зенит стана кубинеца Вилфредо Леон с 28 точки (1 ас, 5 блока, 61% ефективност в атака, 17% перфектно и 30% позитивно посрещане), а Максим Михайлов добави още 14 точки(2 аса, 1 блок, 41% ефективност в атака).
Георги Братоев се отличи с 6 точки (1 ас, 3 блока, 100% ефективност в атака) за Нефтяник, а Виталий Василиев бе най-резултатен с 14 точки.
Успехът бе 10-и за Зенит от началото на сезона и с актив от 30 точки възпитаниците на Владимир Алекно заемат третото място във временното класиране.
Нефтяник допусна 9-а загуба и има 11 точки.
ЗЕНИТ (КАЗАН) – НЕФТЯНИК (ОРЕНБУРГ) 3:1 (22:25, 25:21, 25:20, 25:18)
ЗЕНИТ: Бенжамен Тонюти 1, Евгений Сивожелез 3, Вилфредо Леон 28, Андрей Ащев 3, Александър Гуцалюк 2, Максим Михайлов 14 - Алексей Вербов-либеро (Николай Апаликов 4, Виктор Полетаев 3, Игор Кобзар, Алексей Спиридонов 10)
Старши-треньор: Владимир Алекно
НЕФТЯНИК: ГЕОРГИ БРАТОЕВ 6, Георгий Спичев 7, Александър Богомолов 2, Горан Белица 16, Владимир Иванов 1, Виталий Василиев 14  - Глеб Кашицин-либеро (Андрей Титич 9, Александър Асташенков 5, Михаил Бекетов, Никита Козлов 2, Сергей Горбачов).
Старши-треньор: Владимир Терентиев.

СНИМКИ: zenit-kazan.com

ГАЛЕРИЯ от мача ЗЕНИТ - НЕФТЯНИК 3:1 - ТУК!!!