Теди Салпаров и Зенит с втора чиста победа в Шампионската лига

Волейболният шампион на Русия - грандът Зенит (Казан), където играе либерото на националния ни отбор Теодор Салпаров, постигна втора чиста победа в Шампионската лига. Възпитаниците на Владимир Алекно се наложиха категорично като гости над шампиона на Гърция Олимпиакос (Пирея) с 3:0 (28:26, 25:19, 25:20) след 86 минути игра в мач от 2-ия кръг в Група "D", игран снощи пред над 1000 зрители в зала "Мелина Меркури".

Теди Салпаров, който бе привлечен в Зенит именно за мачовете от най-силния европейски клубен турнир, игра силно цял мач като титуляр и завърши със 74% позитивно и 58% перфектно посрещане. Най-полезни за казанци пък станаха звездата на тима Максим Михайлов (3 блока, 2 аса и 58% ефективност в атака) и другото ново попълнение - кубинецът Вилфредо Леон (1 ас, 75% ефективност в атака, 42% позитивно и 32% перфектно посрещане), които забиха по 16 точки за победата. За "червено-белите" от Пирея украинецът Андрий Дячков завърши с 14 точки.

Така Теди Салпаров и компания са еднолично начело във временното класиране с 6 точки след 2 победи от 2 мача. В следващия 3-ти кръг Зенит е домакин на австрийския Посойилница (Айх/Доб), който пък надделя драматично като гост на вицешампиона на Германия Фридрихсхафен с 3:2 гейма. Срещата е на 3 декември (сряда) от 17,00 часа българско време.

ОЛИМПИАКОС (ПИРЕЯ, ГЪРЦИЯ) - ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) 0:3 (26:28, 19:25, 20:25)
ОЛИМПИАКОС: Константинос Прусалис, Карсън Кларк 9, Андрий Дячков 14, Менелаос Кокинакис 10, Милан Джуришич 5, Йоанис Такуридис 2 - Йоргос Стефану-либеро (Танасис Марулис, Сотириос Сотириу, Панайотис Пелекудас 2, Енеа Целати)
Старши-треньор: Димитриос Казазис
ЗЕНИТ: Игор Кобзар 1, Максим Михайлов 16, Евгений Сивожелез 7, Вилфредо Леон 16, Николай Апаликов 12, Александър Гуцалюк 6 - ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро
Старши-треньор: Владимир Алекно.