Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Теди Салпаров и Зенит взеха само гейм от Локо (Новосибирск) в дербито на Русия (ГАЛЕРИЯ)

Либерото на националния отбор на България Теодор Салпаров и неговите съотборници от Зенит (Казан) загубиха дербито на Суперлигата на Русия, след като паднаха при гостуването си в Новосибирск от Локомотив с 1:3 (20:25, 21:25, 26:24, 15:25) пред 2500 зрители в спортен комплекс "Север" в мач от 8-ия кръг.
Теди Салпаров и Зенит взеха само гейм от Локо (Новосибирск) в дербито на Русия
Домакините, които изпратиха втория си състав за мача срещу Марек Юнион Ивкони в Самоков от Шампионската лига, се бяха подготвили за важния сблъсък. Вицешампионите на Русия водени от селекционера на "Сборная" Андрей Воронков постигнаха чист успех срещу първенците, за които цял мач игра Теодор Салпаров.
Националът Денис Земчьонок заби 22 точки за Локомотив, а кубинецът Ориол Камехо добави 17 точки. Страхотен мач изигра и центърът Александър Абросимов, който се отчете с 16 точки, а словакът Лукаш Дивиш добави още 16 точки.
Максим Михайлов бе най-резултатен за Зенит с 16 точки, а Влифредо Леон добави 15 точки.
Успехът бе 7-ми от началото на сезона за Локомотив, който вече има в актива си 21 точки. Зенит допусна 3-та загуба и остана с 15 точки.
ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) - ЗЕНИТ (КАЗАН) 3:1 (25:20, 25:21, 24:26, 25:15)
ЛОКОМОТИВ: Александър Бутко 1, Денис Земчьонок 22, Лукаш Дивиш 14, Артьом Волвич 11, Александър Абросимов 16, Ориол Камехо 17 - Валентин Голубьов-либеро (Николай Леоненко)
Старши-треньор: Андрей Воронков
ЗЕНИТ: Игор Кобзар 1, Максим Михайлов 16, Вилфредо Леон 15, Алексей Спиридонов 11, Андрей Ащев 5, Николай Апаликов 4 - ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро (Константин Лесик, Евгений Сивожелез 3, Виктор Полетаев)
Старши-треньор: Владимир Алекно.