Волфсбург продължава да гази под носа на Байерн (видео)

Волфсбург изигра нов силен в мач в Бундеслигата и срази Хановер 96 с 3:1 като гост в среща от 14-ия кръг, с което намали до 4 точки изоставането си от лидера Байерн (Мюнхен) преди неговия двубой с Байер (Леверкузен) по-късно вечерта. В основата на успеха на "вълците" бяха великолепните изяви хърватина Иван Перишич, който изработи и трите гола, както и безпогрешните решения на треньора Дитер Хекинг. Две от трите му смени реализираха само минути след появата си на терена, с което решиха битката.

Още в 4-ата минута Перишич изведе с глава Кевин де Бройне, който изстреля топката в мрежата на Рон-Роберт Цийлер за 1:0 в полза на Волфсбург. Гостите доминираха до средата на първата част, след което Хановер 96 натисна и в 45-ата минута заслужено стигна до изравняване чрез Хоселу.

След почивката играта беше равностойна, но в точните моменти гостите показаха, че са по-опитният в състав. В 65-ата минута домакините пропуснаха да поведат, след като капитанът Ларс Щиндл не успя да реализира от няколко метра.

Две минути след това Хекинг смени централния си нападател Ивица Олич с Бас Дост и холандецът се нуждаеше само от 120 секунди, за да донесе аванса на Волфсбург, възползвайки се от перфектно подаване на Перишич.

Вторият в класирането отбор заигра по-спокойно и нанесе съкрушителния си удар в 85-ата минута. Тогава Перишич пак си поигра със защитата на домакините и асистира на току-що влезлия Максимилиан Арнолд за крайното 1:3.

И докато Волфсбург се радва на отлични резултати в последно време, за отбора от "HDI Арена" това е трета поредна загуба, с което той постепенно загуби високите си позиции от началото на сезона.