Евертън посече Волфсбург на контри (видео)

Отборът на Евертън надви като гост с 2:0 Волфсбург в среща от група "Н" на Лига Европа. Ливърпулци наказаха германския си опонент с две кинжални контри, хванали неподготвени тима на Дитер Хекинг - Ромелу Лукаку (43) и Кевин Миралас (75). Англичаните си подсигуриха място на елиминациите, докато "вълците" ще се борят за втората позиция в директен спор с Лил в последния кръг.

През първата част темпото беше доста динамично и се случваха интересни ситуации пред двете врати. В 13-ата минута Силвен Дистен уцели напречната греда. Тъмнокожият бранител се оказа непокрит след корнер, но нямаше късмет при насочването с глава. В 15-ата Аърън Хънт стреля много опасно от 20 метра, но Тим Хауърд показа класа с една ръка.

В 22-ата "вълците" трябваше да водят с 1:0, но страничният съдия вдигна несъществуваща засада. Иван Перишич прати топката в мрежата от пет метра, след като изскочи зад защитата, но резултатът остана нулев. В 35-ата Диего Беналио беше на място след шут на Кевин Миралас.

В 43-ата германците се бяха понесли в атака и Ромелу Лукаку се възползва липсата на футболисти в половината на домакините. Стрелецът пое топката, устреми се сам срещу вратаря и отбеляза във вратарския ъгъл.

В 56-ата минута Кевин де Бройне стреля от малък ъгъл в краката на брадатия страж. Минута гол на Никлас Бендтнер правилно не беше зачетен. В 61-ата Ейдън Макгийди направи голям пропуск: Лукаку стреля, Беналио изби, а Макгийди насочи над гредата вместо да порази мрежата. Тим Хауърд беше герой за "карамелите" в следващите минути при натиска на "зелените". В 63-ата Перишич нацели близката греда.

В 75-ата гостите от Албиона вкараха втори гол, доста сходен с първия. Домакините отново бяха в половината на съперника, Лукаку запази топката и пусна фамозен пас към Миралас, който майсторски прати топката ниско по диагонала за 0:2.

ВОЛФСБУРГ - ЕВЕРТЪН - 0:2
0:1 - Лукаку (43)
0:2 - Миралас (75)

Снимка: Getty Images/Guliver