Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Юнайтед оцеля в драматичен епилог на "Олд Трафорд" и записа четвърти пореден успех (видео)

Манчестър Юнайтед записа четвърти пореден успех в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Стоук Сити на "Олд Трафорд". Маруан Фелаини (21') изведе домакините напред, а Стeван Нзонзи (39') изравни до почивката. През втората част Хуан Мата (59') даде нова преднина на "червените дяволи". В добавеното време две героични намеси на Давид де Хеа и изчистване на Ашли Йънг от голлинията съхраниха аванса на Манчестър Юнайтед, който за първи път под ръководството на Луис ван Гаал записва четири поредни победи.

Голямата новина в състава на домакините бе отсъствието на капитана Уейн Рууни, който получи травма в заключителните минути на двубоя с Хъл. Английският национал не беше в групата, като вместо него започна младият Джеймс Уилсън, който партнираше на Робин ван Перси в атаката на "червените дяволи". Любопитното бе, че Ван Гаал предпочете именно 19-годишния Уилсън пред Радамел Фалкао, който остана на скамейката за началото.

Анхел ди Мария също е контузен, а вместо него очаквано започна Андер Ерера.

Фил Бардсли, Усама Асаиди и Стивън Айрлънд стартираха за Стоук Сити. Големият отсъстващ в състава на "грънчарите" бе Джонатън Уолтърс.

В 16-ата минута Андер Ерера пропусна страхотна възможност да открие резултата. Ван Перси се възползва от едно неточно подаване на Бегович, открадна топката и продължи към испанеца, който просто трябваше да намери вратата от границата на наказателното поле, но вместо това стреля високо над вратата. Пет минути след това обаче именно Ерера центрира добре отляво, Фелаини се промъкна зад гърба на Питерс и благодарение на високия си отскок засече с глава - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

В 39-ата минута изненадващо гостите изравниха резултата след страхотен изстрел на Нзонзи от границата на наказателното поле. Фелаини загуби топката в своята половина и падна на земята след единоборство с Асаиди, държейки се за врата. Повторенията не дадоха отговор защо белгиецът се озова в тази ситуация, Къркич продължи да играе, топката му бе избита, но след това стигна до Нзонзи, който простреля Де Хеа за 1:1. Много скоро след това отново Фелаини бе в центъра на събитията. Този път халфът се озова в чиста позиция пред вратата на Бегович и имаше възможност да стреля от 2-3 метра, но така и не успя да нанесе силен удар и стражът спаси.

В 59-ата минута Манчестър Юнайтед отново излезе напред в резултата. Хуан Мата центрира от пряк свободен удар, а Рохо даде да се разбере, че е докоснал топката с глава, макар и да не промени траекторията й. Аржентинецът обаче бе в положение на засада при центрирането към него. В крайна сметка попадението бе записано на името на Мата... засега.

20-ина минути преди края Джеймс Уилсън пропусна да покачи, след като проби добре, но стреля встрани от целта, като младият нападател можеше и да подаде на свободния Ван Перси, но така и не го направи.

В 93-ата минута Давид де Хеа за пореден път спаси Юнайтед с две блестящи намеси. Първо вратарят изби удар с глава от два метра на Диуф, а след това испанецът блокира и шут отблизо на Уилсън. Диуф направи добавка, но този път изстрелът му бе избит от голлинията от Ашли Йънг.

Манчестър Юнайтед остава на четвърто място с актив от 25 точки. Стоук е 13-и.