Шампионите разбиха Съндърланд, Кун блести при обрата (видео)

Шампионът Манчестър Сити постигна втори пореден впечатляващ успех като гост, след като обърна Съндърланд на неговия "Стейдиъм ъф Лайт" за крайното 4:1 в своя полза. Домакините откриха резултата с попадение на Конър Уикъм в 19-ата минута на срещата, но бързо бяха спрени от "гражданите". Само две минути след попадението във вратата на Ман Сити, Серхио Агуеро изравни резултата с фантастичен гол в 21-ата минута. До края на полувремето Кун асистира на партньора си в предни позиции Стеван Йоветич и черногорецът също записа името си сред голмайсторите за 2:1. След почивката Пабло Сабалета (55) и отново Агуеро (71) оформиха убедителната победа на гостите.

Успехът утвърди шампионите на второто място в класирането на английската Висша лига с 30 точки, на шест зад лидера Челси и вече три пред третия Саутхамптън. Съндърланд пък прекъсна серията си от четири поредни мача без поражение и регистрира четвъртата си загуба за сезона, с което остана на 14-а позиция със също толкова точки.

Началото на срещата по нищо не подсказваше, че домакините, които само преди дни успяха да спрат лидера Челси пред собствена публика, ще претърпят крушение срещу отбора на Мануел Пелегрини. В 19-ата минута Конър Уикъм получи отличен пас от Себастиан Ларсон и въпреки отчаян шпагат на Пабло Сабалета успя да прати топката в мрежата на Джо Харт за 1:0.

Радостта на домакините обаче трая само две минути. В 21-ата минута Серхио Агуеро получи топката от Стеван Йоветич, преодоля на скорост Себастиан Коатес и с изключително мощен удар покрай Костел Пантилимон изравни резултата. Още преди почивката пък гостите осъществиха пълен обрат. Този път Агуеро подаде технично към Йоветич, който от чиста позиция направи резултата 1:2. Интересното в тази ситуация бе, че Кун и Йоветич преодоляха цели седем съперникови бранители само с един пас.

След почивката гостите продължиха да доминират и в 55-ата минута Пабло Сабалета заби трети гол в мрежата на "черните котки". Той бе открит от Самир Насри и с красив прехвърлящ удар над Пантилимон направи 1:3. Крайният резултат оформи героят на вечерта Серхио Агуеро в 71-ата минута. Той получи топката от Насри и за втори път в мача се озова в прегръдките на своите съотборници за втори път в срещата.

Така Ман Сити регистрира третия си пореден успех и четвърти в пет мача, за да продължи гонитбата с убедителния лидер към момента Челси. Съндърланд пък започва да усеща натоварването на поредните сблъсъци с фаворитите за челните места, които се струпаха в поредица за отбора на Густаво Пойет.