Германия оглави групата с бой над Полша, всички голове с марка "Байерн" (видео)

Тимът на Германия излезе начело в група "D" на квалификациите за Евро 2016, след като се наложи с 3:1 над прекия си конкурент за първото място Полша в интересен сблъсък на стадион "Комерцбанк Арена" във Франкфурт. По този начин възпитаниците на Йоахим Льов събраха 16 точки с четвъртата си поредна победа в групата и същевременно си отмъстиха на "Дружина полска" за поражението с 0:2 в последната среща между двата тима във Варшава. Интересен е фактът, че и четирите гола в днешния двубой бяха дело на футболисти на германския шампион Байерн (Мюнхен). Томас Мюлер откри резултата в 12-ата минута, а Марио Гьотце добави два гола за Бундестима (19, 82). За гостите от Полша точен бе таранът на баварската машина Роберт Левандовски, който прониза друг футболист на Байерн Мануел Нойер в 36-ата минута на срещата.

Още в началото на срещата Германия започна да доминира и след само 12 минути игра откри резултата. Левият бранител на германците Йонас Хектор напредна отлично по крилото и след като навлезе в наказателното поле, върна топката към Томас Мюлер, за когото на празна врата не бе никакъв проблем да се разпише. Само няколко минути по-късно отново Хектор асистира за Марио Гьотце, който също с удар от около точката на дузпата не остави шансове на Лукаш Фабиански за 2:0.

Това второ попадение сякаш доведе до отпускане в редиците на Маншафта и в края на първата част Полша получи своите шансове. Роберт Левандовски намали в 36-ата минута с "фирмено" свое изпълнение с глава след центриране на Камил Гросицки от лявото крило. До края на първата част гостите можеха дори да изравнят, възползвайки се от отпускането в германските редици.

През второто полувреме обаче Германия излезе отново пределно мотивирано и още  в 51-ата минута Гьотце можеше да отбележи трети гол, след като бе изведен сам срещу Фабиански, но ударът му срещна страничната греда зад вратаря на Суонзи. Томас Мюлер отблизо също можеше да се разпише при добавка, след като Фабиански изби в краката му далечен удар на Карим Белараби. В крайна сметка обаче неизбежното се случи в 82-ата минута и Германия стигна до трети гол. Томас Мюлер стреля от границата на наказателното поле, топката бе отклонена от бранител на гостите и изненада Фабиански, който с крака успя едва да избие пред себе си. Там обаче чакаше Марио Гьотце, който оформи крайното 3:1 в полза на домакините.

С успеха германците продължават победния си ход и след като имаха само четири точки след първите три мача, регистрираха четири поредни победи, за да оглавят класирането в групата с 16 точки. Полша пък остава на втора позиция с две по-малко.

ГЕРМАНИЯ - ПОЛША 3:1
1:0 - Мюлер (12)
2:0 - Гьотце (19)
2:1 - Левандовски (37)
3:1 - Гьотце (82)