Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Уотфорд измъкна първа победа за сезона

Новакът в английската Висша лига Уотфорд изтръгна първа победа за сезона 1:0 над Суонзи на своя "Викъридж Роуд". Одион Игало донесе победата на "стършелите" с попадение в 59-ата минута на срещата, реализирайки типичен за английски тим гол.

Вратарят Аурелио Гомеш ритна силно топката напред в половината на съперника, а там централният нападател Трой Дийни свали коженото кълбо в краката на притичващия Игало, който го прати в мрежата на Лукаш Фабиански. Това се оказа и решителният момент в мача.

До края на срещата домакините трябваше с всички сили да удържат натиска на своя опонент, като останаха и с човек по-малко на терена в 65-ата минута. Валон Бехрами бе изгонен с директен червен картон от съдията Робърт Мадли, след като реферът прецени, че е направил груб фаул в краката на Андре Аю.

Гостите натиснаха здраво в последните минути на двубоя, но Бафетимби Гомис пропусна да изравни, след като ударът му бе спасен от Гомеш. Така "лебедите" на Гари Монк допуснаха първата си загуба за сезона, докато Уотфорт се поздрави с първи успех.