Полша си го изкара на джуджето Гибралтар с цели осем гола (видео)

Отборът на Полша размаза с 8:1 аутсайдера в групата си Гибралтар и по този начин си изкара яда, натрупан в поражението срещу Германия (1:3) през уикенда. Момчетата на треньора Адам Навалка не си позволиха почти никакво отпускане и с по четири гола в двете полувремена си оправиха головата разлика, която може също да има значение в борбата за първите две места. Три минути преди края на редовните 90 Джейк Гослинг отбеляза почетното попадение за Гибралтар, което е едва второ за неговия тим в квалификационната група.

Голмайсторът на квалификациите до този момент Роберт Левандовски се разписа на два пъти (18,29), а също по два гола на сметката си добавиха Камил Гросицки (8, 15) и Аркадиуш Милик (56, 72). Якуб Блашчиковски бе точен от дузпа в 59-ата минута, а Бартош Капустка завърши головата фиеста на домакините в 74-ата минута преди Гослинг да вкара почетния гол за Гибралтар в 87-ата.

Успехът задържа Полша на второто място в класирането със 17 точки, с две повече от Ейре, който продължи победния си ход с успех над Грузия и се утвърди на третото място, а до края на квалификациите може да предяви претенции и за второто място, което към момента заемат поляците.

Домакините показаха завидна успеваемост пред вратата на Джордан Перес и с 15 точни изстрела нанизаха своите осем попадения. Левандовски пък има на сметката си вече десет гола, което е повече от 1/3 от всички голове на Полша в осемте мача на "Дружината" до момента.

ПОЛША - ГИБРАЛТАР 8:1
1:0 - Гросицки (8)
2:0 - Гросицки (15)
3:0 - Левандовски (18)
4:0 - Левандовски (29)
5:0 - Милик (56)
6:0 - Блашчиковски (59)
7:0 - Милик (72)