Голът на сезона взриви "Ла Бомбонера" при завръщането на Тевес (видео)

Аржентинската звезда Карлос Тевес изигра пълни 90 минути при повторния си дебют за любимия му Бока Хуниорс пред препълнените трибуни на "Ла Бонбонера" при успеха с 2:1 над Килмес. Над 50 000 фенове посрещнаха с бурни аплодисменти и песни своя идол, който излезе с № 10 на гърба с фланелката на клуба 10 години по-късно. Още в петата минута Карлитос ги подлуди, след като майсторски спря топката във въздуха и прехвърли връхлитащ срещу него защитник. Подобно на представянето му, Диего Армандо Марадона отново бе в ложите с транспарант на който пишеше: "Благодаря ти, че се върна и се отказа от парите заради твоята любов, фланелката на Бока, подписано от цялата фамилия Марадона".

Героят на деня за шесткратния носител на Копа Либертадорес днес бе друг - Джонатан Калери, който вкара гола на сезона в Аржентина. 21-годишният нападател донесе победата с гол в 53-ата минута, който ще се помни дълго. Младокът бе изведен при отлична контраатака на Бока, след което останал очи в очи с вратаря на противника се опита да намери чакащия на празна врата Тевес, но защитник изби топката.

Коженото кълбо се върна малко зад Калери, който без да се замисля пробва изстрел в стил "рабона" с десния крак и след секунда "Ла Бонбонера" се взриви, след като топката прехвърли вратаря и двама защитници и влезе под горната греда. Голът бе негов четвърти в първенството и общо 15-и за Бока от 45 мача.

Зрелищното попадение на Калери изправи на крака и самия Марадона. Дон Диего не скри възхищението си от блестящия гол на младока и реакцията му бе повече от красноречива.

Преди това Бока излезе напред в резултата в 34-ата минута, когато точен бе Паласиос, който сам срещу вратаря сбърка, но при добавката бе точен. Шедьовърът на Калери удвои резултата в 53-ата минута. Сам пет минути по-късно Канело с глава намали, но до края на срещата Бока не изпусна победата и се изкачи отново на върха в Аржентина. В 77-ата минута защитникът на домакините Диас бе на път да вкара ново красиво попадение в мача, но неговият акробатичен удар срещна горната греда. Тевес и компания имат актив от 37 точки след 17-ия кръг на Примера, като изпревариха Сан Лоренцо, който остана на второ място с 36 точки. Белграно е трети с 33 точки. Ривър Плейт е с 31 и мач по-малко.

БОКА ХУНИОРС - КИЛМЕС 2:1

1:0 Паласиос (34)
2:0 Калери (53)
2:1 Канело (58)