Кавенаги избухна с 4 гола за Ривър Плейт (видео)

Нападателят на Ривър Плейт Фернандо Кавенаги изигра един от най-добрите мачове в кариерата си. В среща от 17-ия кръг на аржентинското първенство той наниза 4 гола във вратата на Атлетико (Рафаела), а Ривър спечели убедително с 5:1.

Кавенаги стана автор на първите 4 попадения за "милионерите". Той откри резултата в 27-ата минута, а в 30-ата се разписа за 0:2. Барбоса върна един гол в самия край на полувремето, но в 60-ата и 82-ата минута Кавенаги отново беше точен, а крайното 1:5 оформи Гуидо Родригес.

Успехът изкачи Ривър Плейт на трето място в класирането с 34 точки. Лидер е Бока Хуниорс с 37, след като снощи надви Килмес с 2:1, а Карлос Тевес направи повторния си дебют за тима. Кавенаги пък е втори в листата на стрелците с 10 гола, след Марко Рубен от Росарио Сентрал, който има 11.

АТЛЕТИКО РАФАЕЛА - РИВЪР ПЛЕЙТ 1:5
0:1 Кавенаги (27)
0:2 Кавенаги (30)
1:2 Барбоса (45)
1:3 Кавенаги (60)
1:4 Кавенаги (82)
1:5 Родригес (85)