Русия на финал след разгром за едно полувреме срещу Гърция (видео)

Русия е първият финалист на европейското първенство за юноши до 19 години. Руснаците разгромиха домакина Гърция с 4:0, като всички попадения паднаха след почивката. В спор за титлата "Сборная" ще срещне победителя от втория полуфинал, в който един срещу друг се изправят Испания и Франция.

Гърците действаха точно така, както обеща техният треньор Янис Гумас в навечерието на мача - дефанзивно и с контраатаки. Тази тактика даде резултат през първото полувреме, когато никой от съперниците не създаде чисти положения за гол, с изключение на един неточен удар на Игор Безнадеждних.

В 50-ата минута Никита Чернов засече с глава центриране на Александър Головин от корнер и откри резултата. Само две минути след това Гасилин беше изведен на добра позиция и вкара втори гол за руснаците. С това съпротивата на домакините рухна. В 65-ата минута Алберт Русос дръпна в наказателното поле Георгий Мелкадзе и реферът посочи бялата точка, а Ремил Шайдаев вкара за 3:0 от дузпата. Крайния резултат оформи отново Чернов. Защитникът на ЦСКА (Москва), който вече дебютира и за мъжкия национален отбор, се разписа след асистенция на Мелкадзе.

РУСИЯ - ГЪРЦИЯ 4:0 (0:0)
1:0 Чернов (50)
2:0 Гасилин (52)
3:0 Шейдаев (65) д.
4:0 Чернов (79)