Въртележка между 4 отбора изхвърли шампиона Германия от Евро 2015 (видео)

Германия отпадна драматично от Европейското първенство за юноши до 19 години. Бундестимът, който в Гърция защитаваше титлата си, стигна само до равенство 2:2 срещу Русия в последния си мач от група "В". В същото време, в другия мач от групата Испания и Холандия направиха 1:1 и се получи така, че всички отбори завършиха с по 4 точки, но германците отпаднаха заради най-лошата си голова разлика. Турнира напуснаха и "лалетата", а напред продължиха Русия и Испания.

"Сборная" имаше нужда от точка в Катерини, за да си гарантира място на осминафиналите. В 12-ата минута тило Керер откри за Германия, но същият футболист си отбеляза автогол в 32-ата минута. В самия край на първото полувреме Игор Безнадежних вкара втори гол за руснаците, а Тимо Вернер изравни в средата на втората част. В последните минути Аяз Гулиев уцели гредата от фаул, но и равенството бе достатъчно на Русия за първото място в групата.

По същото време във Верия се срещнаха Испания и Холандия. "Оранжевите" трябваше да победят на всяка цена, за да продължат напред, но още в 8-ата минута се оказаха в ролята на догонващи след автогол на Дамон Мирани. След почивката с попадение от дузпа на Пеле ван Амерсфоорт холандците изравниха, но така и не успяха да отбележат втори гол.