Испания нокаутира Франция в последните минути и ще спори за титлата

Испания победи Франция с 2:0 и се класира за финала на европейското първенство за юноши до 19 години. "Ла Рохита" стигна до драматичния успех в заключителните минути на двубоя с две попадения на Марко Асенсио. В спора за титлата испанците, които са шесткратни шампиони на Европа в тази възраст, ще се изправят срещу Русия. По-рано снощи руснаците разбиха домакина Гърция с 4:0 в другия полуфинал.

Любопитното е, че всички предишни три мача между двата отбора бяха стигали до продължения. Това щеше да се случи за четвърти път, но в 88-ата минута Асенсио наказа грешка в защитата на "петлите" и откри резултата. Отново талантът на Реал Мадрид беше точен в добавеното време, за да затвърди победата на Испания.

Испанците доминираха в големи периоди от двубоя и заслужено са на финал. За Франция най-деен беше нападателят на Ювентус Кингсли Коман, но неговите усилия не срещнаха подкрепа от страна на съотборниците му.

ФРАНЦИЯ - ИСПАНИЯ 0:2 (0:0)
0:1 Асенсио (88)
0:2 Асенсио (90)